Valkas Mūzikas un mākslas skola pirmo skolas dienu jau nosvinējusi 2

Šodien visā Latvijā bērni dodas uz savām skolām, bet tie, kuri papildu vēl vēlas apgūt mākslu un mūziku, Valkā savu pirmo skolas dienu atklāja jau vakar.

 

Jāņa Cimzes Valkas mūzikas skolā mācību gada sākumu audzēkņi pieteica ar koncertu. Bērnu sniegums aizrāva visus klātesošos un itin bieži pēc kāda audzēkņa vai ansambļa uzstāšanās atskanēja ilgstoši aplausi. Par skolēnu kvalitatīvo spēli prieku neslēpa arī mūzikas skolas direktors Guntis Freibergs.

 

 

"Jūs tikpat labi spēlējat kā maijā pirms aiziešanas vasaras brīvlaikā. Šķiet, ka atpūtai esat veltījuši gluži maz laika. Es varu jums tikai pateikties, bet skolotājiem par šādu bērnu sagatavoto brīnumu es uzdodu pirmajā stundā visiem ielikt desmitnieku," ar humoru norāda direktors.

 

Mācību gads būs piesātinātsKaut arī daži valdības vīri sākuši domāt, vai mūzikas un mākslas skolas vispār vajadzīgas, ar audzēkņiem un vecākiem pilnā zāle apliecināja, ka ir gan vajadzīgas. Šogad mūzikas skolā mācīsies 125 audzēkņi, to vidū 12 kāda mūzikas instrumenta spēli sāks apgūt pirmo gadu.

 

 

G. Freibergs atzīst, ka 1. klašu audzēkņu mazliet mazāk kā pērn ir, tomēr audzēkņu skaits tik un tā ir pietiekami liels, lai gan pedagogi, gan vecāki un pašvaldības varētu iestāties par šo mācību iestāžu saglabāšanu.

 

Uzrunājot klātesošos G. Freibergs informēja, ka arī šogad mācību gads būs piesātināts ar daudziem pasākumiem. "Jau 1. oktobrī mūs gaidīs uz koncertu Valgas luterāņu baznīcā, kur notiks starptautiskās mūzikas dienas. Decembrī vajadzēs piedalīties adventes koncertos, savukārt janvārī sāksies muzikālās trešdienas, būs arī konkursi.

 

 

Nozīmīgs konkurss būs pūšamo instrumentu spēlētājiem. Tāpat kā katru gadu arī šogad mūsu skolas audzēkņi ar saviem priekšnesumiem piedalīsies tradicionālajās Jāņa Cimzes dienās," saka G. Freibergs.

 

Skolā vēl var pieteiktiesValkas mākslas skolā šogad mācīsies 139 audzēkņi, 21 no viņiem mākslas prasmes sāks apgūt pirmo gadu. Direktore Maruta Stabulniece gan skaidro, ka audzēkņu skaits var mainīties, jo skolā var pieteikties vēl septembrī. Svinīgajā pasākumā M. Stabulniece apsveica jaunos māksliniekus, izteica atzinību līdzšinējo konkursu laureātiem un pēc tam bērni klasēs tikās ar saviem pasniedzējiem.

Komentāri 2

prieks par visām skolām, kuras turpina izglītot Sprīdīšus .

pirms 11 gadiem, 2009.09.01 11:48

Izglītība