Valkas novada bibliotēka aicina kļūt par Bērnu žūrijas ekspertu

Jau astoto gadu Valkas novada Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas apmeklētāji var piedalīties lasīšanas veicināšanas programmā „Bērnu žūrija 2010", lasīt jaunākās grāmatas un sniegt savu vērtējumu par tām. Katrā vecuma grupā lasītājiem vērtēšanai tiek piedāvātas sešas grāmatas, trīs no tām ir iespējams aizvietot ar grāmatām no citas vecuma grupas kolekcijas.

1.- 2.klašu skolēniem (gaidīsim arī pirmsskolas vecuma bērnus, kopā ar mammām, tētiem, vecvecākiem) tiek piedāvātas jaukas, krāsainas grāmatiņas. Viena no tām ir Sergeja Kozlova grāmata „Ezītis miglā", kas uzrunās arī daudzus vecākus. Izzinoša ir Jura Zvirgzdiņa grāmata „Pele, Punkts un Gūtenbergs".

Rakstnieks pasakas formā stāsta par ābeces tapšanu, grāmatu iespiešanu un izgudrotāju Gūtenbergu.

3.- 4.klašu bērnus vienaldzīgus neatstās Žaka Frīnsa grāmata „Skolotājs Jāps var visu". Kurš gan negribētu sev tādu skolotāju kā skolotājs Jāps? Visi zina, ka viņš ir pats labākais, taisnīgākais, jautrākais un mīļākais skolotājs pasaulē! Grāmatā „Koralīna" tās autors Nīls Geimens stāsta par drosmīgu un attapīgu meiteni, kura spēj izglābt savus vecākus. Skolēni varēs izlasīt grāmatu par lāci Bruni, Ievas Samauskas dzejoļu grāmatu „Pilsēta no A līdz Z", Māras Cielēnas aizraujošo grāmatu „Ērmiņu ceļojums", kurā Jabūts un Janebūts iekļūst dažādos notikumos.

5.- 7.klašu skolēnus bibliotēkā gaida grāmata par Mareku Vasarraibumiņu, kurš mistiskā kārtā pazūd. Zēna meklēšanā iesaistās detektīvi. Igauņu rakstnieks Andruss Kivirehks mums piedāvā sirsnīgu grāmatu par Sirli un Sīmu, par viņu sapņiem un noslēpumiem. Detektīvstāsta elementi un noslēpumi ir Māra Runguļa grāmatā „Kaķu ģenerālis".

Čaklākie lasītāji jau būs izlasījuši Sūzenas Kolinsas grāmatu „Bada spēles". Tā ir viena no Bērnu žūrijas kolekcijas grāmatām, kas jālasa 8.- 9.klašu skolēniem. Tāpat skolēnus gaida arī Lauras Dreižes grāmata „Pūķa dziesma", kur ir daudz aizraujošu piedzīvojumu. Megijas Stīvoteras grāmatas „Lamento" galvenā varone ir 16-gadīgā Dīrdre Monogana. Viņa ir brīnumaini talantīga mūziķe. Jauniete uzzina, ka ir arī āboliņroce - tā, kura spēj saskatīt fejas. Par mūsdienu jauniešu savstarpējām attiecībām ir rakstīts latviešu autores Ievas Plūmes grāmatā „Tauriņpasaule" un Annas Strautnieces grāmatā „Severīna" .

Ja esi 1.- 9.klašu skolēns un tev patīk lasīt, iesaisties Bērnu žūrijā un kļūsti par bērnu žūrijas ekspertu! Bērnu žūrijas eksperti kolekcijas grāmatas varēs lasīt un vērtēt līdz š.g. 31.decembrim.

Izglītība