Valkas novadā skolas nelikvidēs 10

Valkas novadā šajā mācību gadā paliks un strādās visas skolas.

 

Par to vakar vienojās novada mācību iestāžu direktori, tiekoties ar novada vadību.

 

Valkas novada domes priekšsēdētāja vietniece Unda Ozoliņa informē, ka nolemts neviebu skolu nelikvidēt. "Novadā ir sešas mācību iestādes - divas Valkā un četras pagastos.

 

 

Ar skolu direktoriem pārrunājām finansiālās iespējas un vienojāmies par galvenajiem principiem, kas būtu jāievēro, lai skolas varētu strādāt ar iespējami mazākiem izdevumiem. Pilnībā nodrošināsim paredzētā stundu plāna izpildi un tad skatīsimies, kam vēl varam atvēlēt naudu," saka U. Ozoliņa.

 

Smiltenes novadā deputāti domā atteikties no Birzuļu un Brantu pamatskolu uzturēšanas, bet Strenču novadā - no Plāņu pamatskolas.

Komentāri 10

?

Kopš kura laika U.O. ir domes vadība, kas vienpersoniski izlemj, cik skolām būt?

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 09:47

nezinītis

Cik skolēnu šogad mācīsies Ozolu pamatskolā?

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 12:51

Labi, labi. Valka laikam tiešām eksistē savā autonomijā atrauta no valsts - deputātiem vajadzīgs transports, skolas lai paliek cik, ir, darbus atļaujam apvienot...

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 13:20

..

Jā, tā ir. Vadītājiem algas noteiktas maksimālās, tagad ķersies pie darbiniekiem, kuriem jau pateikts, ka algas var nepatikt, bet tā paša izvēle, kādu lēmumu pieņemt.

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 13:23

to ?

Un kurš teica,ka vienpersoniski? Tekstā teikts, ka nolemts, nevis,ka viņa nolēma.
Naids aptumšo prātu un acis...

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 14:59

XXL

Protams, ka tas ir politisks nevis uz ekonomiskiem pamatiem balstīts lēmums. Stulbi!!!!
Finālā ir tā, ka lai uzturētu pie dzīvības mazās skolas ar 30-50 bērniem, kuras mums novadā ir četras, tiks atņemti līdzekļi Valkas ģimnāzijai un pamatskolai. abās skolās nebūs ne konsultāciju, ne pulciņu, ne koru utt. Un vēl piedevām Valkas skolās skolotāji par samazināto algu mācīs 25-30 skolnieku lielas klases, kamēr lauku učenes par tādu pašu samaksu čalos ar 5 bērniem klasē. Tikai tad kad skolnieks pēc 9.klases beigšanas , gluži vai teicamnieks, nokļūst ģimnāzijā izrādās ka no teicamnieka tur nav ne vēsts.
Autobusu un šoferi uzturēt būtu lētāk. Lauku skoliņās varētu paliki pirmskola un sākumskola, jo mazajiem tā mācību diena tomēr krietni īsāka, lai viņiem nav jāgaida līdz pēcpusdienai kamēr beidzas stundas lielākiem bērniem un brauc autobuss. Kaut gan pēcpusdienā var apmeklēt Mākslas un Mūzikas skolu..... tāpat daudzi vecāki savas atvases uz šim skolām no laukiem pēcpusdienās ved.

pirms 11 gadiem, 2009.08.10 14:11

dafne

XXL - Jums taisnība. Mans bērns pamatskolā bija izcilnieks, mājās vispār nevajadzēja mācīties, tāpat visu zināja uz 8-10 ballēm. Kad aizgāja uz ģimnāziju, atklājās, ka neko nesaprot, ko runā angļu valodas skolotāja, neko nejēdz matemātikā utt. Laukos atzīmes bieži liek pēc deguniem. Ja kādam nav paveicies ar vecākiem, tā jau ir diagnoze.

pirms 11 gadiem, 2009.08.14 13:39

Izglītība