Valkas pamatskolā panākta vienošanās 23

Ar otrdienu, 15. septembri, Valkas pamatskolas durvis būs atvērtas jau pulksten 8.00, bet stundas sāksies tāpat kā līdz šim - pulksten 9.00.

 

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka sabiedrībā radās diskusijas par to, ka jaunajā mācību gadā skolā stundas sākās pulksten 9.00, nevis kā agrāk - pulksten 8.00. Daļa vecāku bija neizpratnē par šo skolas administrācijas pēkšņo lēmumu, jo darba dienas sākums daudzviet ir jau pulksten 8.00.

 

 

Jaunāko klašu skolēniem ir nepieciešama vecāku palīdzība un uzmanība, lai no rītiem pamostos, saģērbtos, pabrokastotu un nokļūtu līdz klasei. Arī Valkas novada domes izpilddirektors Guntis Bašķis "Ziemeļlatvijai" pauda viedokli par skolas administrācijas lēmuma nepamatotību un sasteigtību.

 

Lai noskaidrotu vecāku viedokli, skolā notika arī aptauja par stundu sākuma laiku. Daudzi atzina, ka tagadējais stundu sākums nāk tikai par labu bērniem, jo viņi ir izgulējušies, mājās paēduši un uz skolu dodas ar prieku.

 

Šonedēļ ir atrasts kompromisa variants - nākamnedēļ bērnus gaidīs jau no pulksten 8.00. Laiku līdz stundām bērni varēs izmantot lietderīgi. Par to gan vēl jānolemj skolas administrācijai.

 

 

G. Bašķis atgādina, ka tie Valkas pagasta iedzīvotāji, kuri ar tā saucamajiem skolas autobusiem brauca uz darbu, to varēs darīt arī turpmāk, jo autobusi kursēs iepriekšējo gadu maršrutu lai

Komentāri 23

lol

Pamatskola neko orģinālāku nevar izdomāt.! Vienmēr visu špiko no ģimnāzijas un tad vēl sūdzas :D

pirms 11 gadiem, 2009.09.13 20:26

vectetins gadigais

gribetos lai nopublice aprekinato ekonomiju ....ne vis ar vardiem bet ar tabulu un skaidri redzamiem cipariem,,,,un ta ari berni no rita tiks sagaiditi ar to vienu kaka aci kas spid pie dezuranta un aiz tas sedes vinni puhs un skolotaja strasilla,,,,jo nakot pa ieejas durvim ieksa citu ne ko neredz.....ari kapnu telpu laikumi ir patumsi ....padomajiet par traumam kadas var gut berni jusu taupibas rezultata.....SKOLA NAV ZURKU ALA ,,,SKOLA IR ZINIBU UN GAISMAS PILS.....PADOMAJIET LOTI CIENIJAMIE EKONOMETAJI.....

pirms 11 gadiem, 2009.09.14 10:12

XXX

Kur tad ir panāktais kompromiss....? Pēc loģiskās domāšanas, šajā gadījumā būtu jābūt 8:30
Pamatskolas direktores k-dze, tad lūdzu, publicējiet aptaujas rezultātus!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.14 10:28

PVN

Kompromiss aikam ir tajā, ka bēnus sagaidīs skolā jau 8.00, bet stundas sāksies 9.00...
Bet man tad jautājums- kur tā elektrības ekonomija??

pirms 11 gadiem, 2009.09.14 10:33

Kur ir aptaujas rezultāti? Un ar kuru tad panāca šo kompromisu? Vai tas nozīmē, ka skolotājiem būs jānāk uz darbu 8, bet direktore varēs nākt uz 9?

pirms 11 gadiem, 2009.09.14 10:48

k2

komonisma domāšana cilvēkiem, tā jau no tās mēslu bedres ārā netiksim!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.14 11:04

Intars

vectetin taupigais. Drausmas, kā vēl visi nav izmiruši, ejot pa tumšām kāpņutelpām un rāpjoties kokos. Vājprāts!.

pirms 11 gadiem, 2009.09.14 14:47

autobuss

...G. Bašķis atgādina, ka tie Valkas pagasta iedzīvotāji, kuri ar tā saucamajiem skolas autobusiem brauca uz darbu ... pag, pag, kaut ko nesapratu, skolas autobusi ir domati tiem, kas brauc uz darbu??? Vinji maksa par to? Tiesham komunistu domashana un valsts izkerdiba, ja savus iedzivotajus ar skolas atobusu vizina uz darbu. FANTASTU ZEME!

pirms 11 gadiem, 2009.09.14 18:02

burbulis

Pieaugušie nemāk risināt savas problēmas, tā viņi domā ka var izmantot bērnu skolas autobusu... un vēl bezkaunīgi bļaut. Tagad iznāk ka bērni tāpat paliek cietēji pieaugušo nevarības vai slinkuma pēc. Tas tiešām ir pretīgi un zemiski.

pirms 11 gadiem, 2009.09.14 18:53

lasitaja

Kā var but apkopoti aptaujas rezultati,ja manam bernam tos iedeva tikai piektdien un šodien tos atdevām skolā.Atkal klaji meli,tā pat kā vienmēr,viss jau sen nolemts,bet rezultati tipa apkopoti.Fui!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.14 19:22

tēvs

Piekrītu lasītājai. Spriežot pēc interneta komentāriem, šķiet, ka stundām vajadzēja sākties 8.00. Bet tas lai paliek uz "apkopotāju" vai rezultātu pasūtītāju sirdsapziņas. :(

pirms 11 gadiem, 2009.09.14 23:05

Cik esmu runājusi ar citām māmiņām - tiešām stundām vajadzēja sākties 8:00.
Nabaga mazie pirmīši - ja aizved uz skolu uz 8:00, tad līdz 9:00 viņš tā nonīcis, ka droši vien par mācībām vairs pat domāt negrib.
Vēlreiz lūdzu žurnālistus noskaidrot un publicēt rakstā minētās aptaujas rezultātus - arī mans bērns lapiņu ar aptauju man iedeva tikai cetrutdien, bet piektdien atdeva jau skolā - vai tiešām skola strādājusi visu sestdienu, lai apkopotu rezultātus un nolemtu ko darīt?

pirms 11 gadiem, 2009.09.15 07:55

to autobusam

Kādas Tev pretenzijas pret to, ka ar pagasta autobusu brauc gan skolēni, gan viņu vecāki uz darbu.Autobusi tika iegādāti par nodokļu maksātāju naudu, nekur nav noteikts, ka ar to drīkst braukt tikai skolēni, jo tas ir pagasta buss un tie ir pagasta cilvēki.Ja Tev nav jābrauc ar autobusu, jeb esi kruts un vari braukt ar džipu vai kādu citu braucamo, tas nenozīmē, ka pagastos dzīvojošie ir tik bagāti, kā Tu.Pagasta vadība nāk pretī saviem iedzīvotājiem, tā palīdzot viņiem finansiāli(sedzot izmaksas braucot ar autobusu), gan morāli, lai viņi varētu ierasties laikā darbā.
Skolā vajadzētu mācībām sākties 8,00, kā tas bijis līdz šim.Veselas paaudzes ir izaugušas, apmeklējot skolu no 8,00 un nav nomirušas, atpalikušas vai kaut kādā veidā nespējīgas uztvert skolotājus.Man kādreiz vecāki teica:, ja vakarā esi noguris, celies no rīta augšā agrāk, tad labāk var iemācīties un pilnībā to atbalstu.

pirms 11 gadiem, 2009.09.15 19:59

Pīļu dīķī dzīvojošā...

Hei, hei! Atkal pīļu dīķī ūdens saduļķots! Skumji gan... Vai to duļķu valstī nav pietiekami?! Liekaties tak vienreiz mierā - ļaujiet cilvēkiem strādāt!

pirms 11 gadiem, 2009.09.15 21:52

no laikiem-to autobusam

Pilnīigi piekrītu Jūsu viedoklim. Visus šos gadus mācības varēja sākties 8.00 un visi dzīvi- nē tagad vajadzēja skolai iespītēties!Un kuram no tā ir labāk- nestrādājošiem vecākiem ir vienalga cikos celties pašiem un bērniem, bet strādājošo vecāku bērni tāpat ceļas reizē ar vecākiem un nīkst līdz 9.
Jā, autobuss ir paredzēts skolēnu vešanai, bet paldies pagastam, ka vienmēr nāca pretīm arī strādājošiem. Kad jau uz pagastiem tiks sūtīts Kraukļa solītais pilsētas autobuss/kad pūcei aste ziedēs/, tad jau visi izmantos to un šis jautājums atrisināsies.

pirms 11 gadiem, 2009.09.16 11:36

pūpēdis

Nožēlojami, prātiņ nāc mājās..., vienmēr kāds vainīgs tikai ne paši, varbūt tortīti pasniegt uz paplātes lai puncītis būtu pilns.

pirms 11 gadiem, 2009.09.16 12:35

es

Arii es domaaju, ka stundaam buutu jaasaakas 8.00!!!!Mazajaas klasiitees beerniem ir 5 stundas, ar retiem iznneemumiem.Taas beidzaas mazliet peec 12. Ir eerti vinnu aizvest maajaas pustdienlaikaa. Runaajot par autobusu. Cik tad daudz ir to straadaajosso, kuru brauc ar autobusu??????Arii es braucu!!!Labaakajaa gadiijumaa kaadi 5 salasaas!!!Vai deell vinniem ir jaamaina autobusa grafiks????Beerniem jaaseezz skolaa stunda liidz maaciibu saakumam??? Ar ko tad braukaaja vasaraa???? Tas IR skolnieku autobusus, ja straadaajossiem sanaak braukt, lai brauc, bet deell vinniem nebuutu jaamaina autobusa grafiks!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.16 13:38

ups...

man gan mazliet smieklīgi šķiet - mazie pirmīši jāved uz skolu... bet, kad pēcpusdienā viņi ir apskrējuši visu pilsētu vieni paši, tad neviens pieaugušais nav vajadzīgs, lai pieskatītu šos "mazuļus".

pirms 11 gadiem, 2009.09.16 18:29

goga

Mācībām jāsākās 8,00.Kaut kā nesaprotu, kāpēc man savs sīcis jānogādā uz bērnudārzu līdz 8,00, jo 8,30 ir brokastis, bet pirmklasnieki nevar pamosties un mammas priecājās, cik viņš saldi no rīta guļ, kad viņas dodas uz darbu. Līdz šim visi varēja piecelties, atnākt, atbraukt un būt skolā 8,00, bet tagad taupīsim elektrību, žēlosim bērnus.Vai mūs kāds žēloja un tādēļ esam izauguši infantīli idiņi?Kaut kāds idiotisms, ja neteiktu vairāk. Varbūt problēmas ir skolotājos un direktorē, kura vienkārši grib ilgāk pasnauduļot un nākt vēlāk uz skolu.Vai tiešām cilvēki nesaprot, ka tas viss tiek darīts tikai tādēļ, lai pierādītu savu varu un nostādītu jauno novada domi nevēlamā situācijā- sak, redz, mēs tagad viņiem parādīsim.Esmu runājis ar vairākām skolotājām, kuras arī ir neizpratnē par šo lēmumu.Direktore! Apdomājiet pareizi šo savu lēmumu un beidziet kļūt smieklīga ar aptaujām, kuru rezultāti atbilst Jūsu velmēm, nevis patiesajam vecāku viedoklim, tikai tad, kad to sapratīsiet un rīkosieties, tad mēs varbūt varēsim atkal jūs sākt cienīt.

pirms 11 gadiem, 2009.09.16 23:48

izbijusi valcēniete to goga

cien.goga! Kāpēc neejiet uz skolu un neizbļaujiet savas dusmas un neapmierinātību konkrētajiem cilvēkiem, runājot ar viņiem atklātu valodu?
Kāpēc valcēniešiem tā patīk ķengāties????? Reizēm kauns lasīt!!!!
Saprotu, ka Jums patīk citiem noteikt viņu darbalaiku, varbūt pamēģiniet arī citām iestādēm un uzņēmumiem ieteikt darbalaiku pēc sava prāta.... Ha, ha - tas gan būtu jautri!

pirms 11 gadiem, 2009.09.17 17:52

Izglītība