Valkas pamatskolas jauno aktieru saime kopā ar angļu valodas pasniedzējām jau trešo reizi piedalās lugu festivālā angļu valodā

Valkas pamatskolas 4. - 7. klašu skolēni jau janvārī izteica vēlēšanos piedalīties ikgadējā izdevniecības "Express Publishing" rīkotajā lugu festivālā "Drama Express". Šajā konkursā vērtē angļu valodā iestudētās lugas.

Šis piecu gadu jubilejas konkurss notika Rīgas Purvciema vidusskolā. Festivālā piedalījās 21 grupa: 223 skolēni un 24 skolotāji no dažādām Latvijas pilsētām.

"Atlika vien izvēlēties sirdij tīkamāko tekstu, to tulkot un saprast, mācīties no galvas, domāt par tērpiem un dekorācijām un ķerties pie praktiskās darbošanās uz skatuves," stāsta pamatskolas angļu valodas skolotāja Ina Andiņa. Viņa kopā ar saviem skolēniem iestudēja Andersena pasaku "Meža gulbji". Savukārt skolotāja Vēsma Galgāne ar saviem 6.b un 4.b klases audzēkņiem uzveda L. Karolas "Burvi no Oza zemes".

Lielākā daļa aktieru šo pasākumu gaidīja ar patīkamu uztraukumu sirdī, jo tajā piedalījās pirmo reizi. 7.b klases skolēniem stresa mazāk, jo pasākumā ar savu audzinātāju bija jau trešo gadu.

"Uz citu fona mūsu skolas jaunie aktieri turējās braši, izpelnījās aplausu vētru un pasākuma organizatoru uzslavu," apliecina V. Galgāne.

Festivāla noslēgumā katrs skolēns saņēma izdevniecības "Express Publishing" dāvanas - jaunākās lasāmās grāmatas angļu valodā kā stimulu uzlabot savas angļu valodas prasmes, katram tika gabaliņš no milzīgās un gardās tortes. Protams, īpašs paldies tika teikts skolotājiem, jo izdevniecības pārstāvji ir pārliecināti, ka tikai kreizī (crazy- traks angļu val.) pasniedzēji var atrast visam laiku, lai radītu un noturētu interesi skolēnos par svešvalodas apguvi.

Izglītība