Valkas rajona pedagogi protestēs pret valdības attieksmi 13

No Valkas rajona 2. aprīlī skolotāju protesta gājienā Rīgā piedalīsies apmēram 150 pedagogu.

 

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības Valkas rajona padomes priekšsēdētāja Laila Ozoliņa informē, ka uz galvaspilsētu skolotāji brauks trijos autobusos. "Šis gājiens būs protests valdības attieksmei pret zinātni un izglītību.

 

 

Samazinot līdzekļus abām jomām, valdība zāģē zaru, uz kura pati sēž, jo bez izglītības un zinātnes var nebūt arī pašas valsts. Mēs labi saprotam, ka valstij ir grūti laiki, tādēļ arī janvārī klusējām, kad bija izglītības budžetu samazināja pirmo reizi.

 

 

Tagad ar jūniju vēl no pedagogu algas pamatlikmes grib noņemt 70 latu. Iznāk, ka no mūsu algām var ņemt naudu, tiklīdz valdībai to vajag. Ar izglītībai paredzēto naudu nevar aizpildīt visus budžeta robus .

 

 

Pedagogi jūtas nesaprasti. Valstī it trīs vaļi, kurus nedrīkst aiztikt - izglītība, medicīna un iekšlietas. Mācības gājiena dienā netiks traucētas," saka L. Ozoliņa.

 

Ēveles pamatskolas skolotāja Skaidrīte Kalniņa atzīst, ka nav patīkama sajūta, zinot valdības nolūkus arī turpmāk samazināt līdzekļus izglītībai.

 

 

"Domāju, ka valstij ir citas iespējas ietaupīt. Kādēļ paši politiķi un ministriju ierēdņi tik gausi domā par savu ienākumu samazinājumu? Cik daudz tad viņi ir gatavi kaut ko upurēt? Tikai mums, skolotājiem, pieprasa ziedošanos," stāsta S. Kalniņa.

 

Arī Palsmanes speciālās internātpamatskolas direktore Inga Auga apliecina, ka atbalsta gājienu, jo līdzekļi netiek samazinātas tikai pedagogu algām, bet arī uzturēšanai.

Komentāri 13

pārdomas

Un tomēr,manuprāt nav īsti atbildīgi šādi uzvesties pedagogiem, zinot , ka provincē viņi ne tuvu nav tie trūcīgākie. Tā kaut kā savtīgi izklausās, jo ir cilvēku kategorijas kam ir daudz grūtāk. Katrā nozarē strādājošiem šķiet, ka viņu algas nevar aiztikt.Kāpēc Laila Ozoliņa uzskata, ka ir tieši trīs nozares, ko nedrīkst aiztikt? Un vai Laila Ozoliņa ir pārliecināta, ka izglītības kvalitāte ir tāda,ka pedagogi būtu pelnījuši izņēmuma stāvokli?

pirms 12 gadiem, 2009.03.31 18:32

aizdomas

Protams, Rīgā visi ir daudz turīgāki!

pirms 12 gadiem, 2009.03.31 20:33

Kārlis

Neatbalstu skolotājus. Lielai daļai no viniem būtu japadomā par darba kvalitāti nevis jābļauj par algām. Nopelniet vispirms to, ko jums maksā! Atradušies neaizskaramie. Daudziem no jums vēl vairāk jānoņem no algas. Kaunieties.

pirms 12 gadiem, 2009.03.31 21:13

Miza

Visi "budžetnieki" tikai raud, ka samazina algas, taču, kad jel viens būtu pateicis cik tas reālos latos ir, tas samazinājums. Un cik saņēma līdz šim? Tāpat gribētu dzirdēt par kādu summu novērtē savu darbu tie "samazinātie"? 200, 300, 400, 500 Ls?

pirms 12 gadiem, 2009.03.31 22:12

Miza

VID amatpersonu deklarāciju sadaļā pieejamā informācija:
Bērnudārza vadītājas ienākumi(no budžeta maksātie)~8000 Ls
Skolas direktore~13000Ls
Par citiem ienākumiem es nemaz nerunāju. Šie ir skaitļi par Valku, smiltenieši diemžēl nav tik čakli un savas deklārācijas vēl nav iesnieguši..tāpēc nav informācijas..
p.s. Visas summas ir pirms nodokļu nomaksas..

pirms 12 gadiem, 2009.03.31 22:29

#####

Kārlītim ,laikam grūta bērnība bijusi ,učiki likuši mācīties palikušas sliktas atmiņas...neviens nepadomā par to cik pedagogam vajag prasmes un nervus,lai dažu labu slaistu iztaisītu par cilvēku. Visvieglāk ir neko nedarīt,sēdēt mājās pie datora un rakstīt komentārus, un klaigāt,ka nav darba,a skolotāji tajā laikā labo burtnīcu kalnus un domā kā labāk iesaistīt mācību procesā kārtējo slaistu.

pirms 12 gadiem, 2009.03.31 22:46

Miza

daudzrestīt.. lai cik ļoti sāpīgi nebūtu tiem, kam samazina algas, tici man, vēl sāpīgāk ir tiem, kas darbu pazaudē, neskatoties uz to, ka ir gan izglītība, gan prasmes...
Par ieliktām pūlēm godprātīgā darba izpildē-tai būtu jābūt normai. Skumji, ja skolā paliks tikai naudas pelnītāji. Ir pasaulē profesijas, kurās bez sirdsaicinājuma nemaz nevar strādāt. Katrs mēs gribam, lai mūs novērtē, un saņemtais nevienmēr šķiet atbilstošs.
Kad šķiet, ka nu ir p-ļa, tici, nav.. ir cilvēki kuriem ir vēl grūtāk.. invalīdi, pensionāri, bāreņi...viņiem tiešām ir grūti sev palīdzēt..

pirms 12 gadiem, 2009.03.31 22:58

Visi tik šausmīgi sašutuši,ka pedagogi cīnīsies pa saviem 300 latiem, ko tad nebļaujat,ka kungi bez augstākās izglītības saņem pa 7000 mēnesī un nedomā atteikties
ne no kādām piemaksām

pirms 12 gadiem, 2009.03.31 23:12

#####

Tieši tā,ministri nemaz nedomā no kaut kā atteikties. Cien. Miza visos laikos kāds ir dzīvojis labāk,kāds sliktāk,un ļoti daudz ir atkarīgs no tā,kurš par sevi māk cīnīties,bet,kurš tikai vaimanāt,ka ir slikti. malači pedagogi,ka ies un cīnīsies par savu finansējumu,un runa neiet tikai par algām,bet par izglītības finansējumu vispār,un ja to samazinās cietīs ne tikai pedagogi,bet arī izglītības iestādes kopumā un pirmāmkārtām bērni,ir vērts par to padomāt...

pirms 12 gadiem, 2009.04.01 11:13

#####

Tieši tā,ministri nemaz nedomā no kaut kā atteikties. Cien. Miza visos laikos kāds ir dzīvojis labāk,kāds sliktāk,un ļoti daudz ir atkarīgs no tā,kurš par sevi māk cīnīties,bet,kurš tikai vaimanāt,ka ir slikti. malači pedagogi,ka ies un cīnīsies par savu finansējumu,un runa neiet tikai par algām,bet par izglītības finansējumu vispār,un ja to samazinās cietīs ne tikai pedagogi,bet arī izglītības iestādes kopumā un pirmāmkārtām bērni,ir vērts par to padomāt...

pirms 12 gadiem, 2009.04.01 11:13

restei

Bērni nu gan necietīs, ja skolotāja saņems par 70 Ls mazāk... Protams, ja viņa tāpēc nesāks bļaut uz bērniem.

pirms 12 gadiem, 2009.04.01 12:31

seb

Kaut kā negribas ticēt ja tie bļāvēji,,skolotāji,, saņemtu 1000 vai 2000,ka uzlabotos viņu darba kvalitāte.

pirms 12 gadiem, 2009.04.01 14:42

Izglītība