Valkas rajonā pietrūkst skolēnu vasaras klubiņu vai nometņu

"Noteikti nākamvasar rīkojiet atkal," skolotājas Vitu Leiti un Violu Krūmiņu aicina aptaujātie Smiltenes bērnu brīvā laika pavadīšanas klubiņa "Velnēni Melnēni" dalībnieki.

 

Jūnijā 10 dienas klubiņā atpūtās un sevi radoši izpauda 43 bērni vecumā no sešiem līdz 15 gadiem no Smiltenes un Rīgas.

 

Šovasar Valkas rajonā līdzīgu bērnu klubiņu vai nometņu ir maz. Valkas rajona bērnu un jauniešu interešu centra direktore Silvija Dorša informē, ka papildu atsevišķām nometnēm un klubiņiem Smiltenē un Valkā, pagastos šovasar bērni organizēti var atpūsties tikai Jērcēnu, Vijciema un Ērģemes pagastā.

Ierobežo vecāku maksātspēja

 

S. Dorša mazo piedāvājumu rajonā skaidro ar nometņu rīkošanas lielajām izmaksām. Izdevumus prasa pedagogu algas, telpu īre, materiālā bāze nodarbībām un citas lietas. "Visi vecāki vēl nav spējīgi maksāt prasīto bērnu dalības maksu, un ne visas pašvaldības ir spējīgas atbalstīt šādas nometnes," pieļauj S. Dorša. Turklāt skolotājiem tas ir papildu darbs vasarā, kas prasa lielu enerģiju.

 

Šovasar jūnijā Smiltenē skolēni brīvo laiku varēja pavadīt tikai divos klubiņos - jau minētajā "Velnēni - Melnēni" un "Sveiks un vesels", kuru organizēja skolotājas Vija Sokolova un Inta Purgale. Piecos gados, kopš pastāv klubiņš "Velnēni - Melnēni", V. Leite ievērojusi, ka tā piedāvājums ir pieprasīts un vecāki ir gatavi vismaz uz 10 dienām maksāt prasīto summu.

 

"Viņi ir ļoti apmierināti, jo bērni ir nodarbināti, pieskatīti un paēduši siltas pusdienas un būtu laimīgi, ja tas notiktu vēl ilgāk. Tāpēc arī Smiltenes pilsētas dome rakstīja projektu Bērnu un ģimenes lietu ministrijai, kurā nodarbības bija paredzētas visu vasaru. Taču diemžēl projektu neatbalstīja," nopūšas V. Leite.

 

Klubiņa aktivitātes šovasar atbalstīja vairāki Smiltenes uzņēmumi.

 

"Patika braukt uz jūru un palikt pa nakti teltīs "Kalbakās". Gandrīz katru dienu gājām peldēties uz Teperi. Vēl spēlējām spēles, zīmējām, apgleznojām pudeles un darījām citas lietas," par klubiņā pavadīto laiku stāsta Beāte Kalēja (11 gadu). Viņas vienaudzis Emīls Krūmiņš piebilst, ka forši bijuši Smiltenes ģimnāzijas skolotāju rādītie eksperimenti fizikā un ķīmijā.

 

Vecāki sīkāku informāciju par bērnu nometņu piedāvājumu šovasar Latvijā var iegūt, ieskatoties Valsts jaunatnes iniciatīvu centra mājas lapā internetā www.vjic.gov.lv.

Izglītība