Valkas rajona zēnu kori piedalās salidojumā

Reizi piecos gados Latvijā notiek zēnu koru salidojums. Šogad par labiem nopelniem rajona un novada skatēs salidojumā Valkas rajonu pārstāv kuplais Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas zēnu koris un "Strenču puikas".

 

"Būt kopā ar visas Latvijas labākajiem dziedošajiem puišiem patiesībā ir ikdienas darba atalgojums," pārliecināta Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas direktore Inese Raiskuma.

 

Kuplajā korī dzied 50 puišu, kuri mērķtiecīgi gatavojušies 8. Latvijas zēnu koru salidojumam Cēsīs, bet pēc tam piedalīsies Dziesmu svētkos.

 

Skolas direktore lepojas ar kuplo kori, jo tajā iesaistītas 50 ģimenes, kas mūsdienās ir retums. "Viņi taču ir vīru koru cerība. Ja nebūs mums zēnu un meiteņu koru, kas tad nākotnē notiktu ar "Lido" kori? Iemaņas ir jāapgūst no mazotnes," domā I. Raiskuma.

 

"Salidojums mums ir liels sasniegums, jo parasti braukājam uz mazākiem koncertiem. Būs dīvaini, ka tik daudz zēnu dziedās kopā," pirms salidojuma prātoja 4.c klases skolnieks Emīls Krūmiņš. Viņš piebilst, ka īpašu emociju vēl nav, tomēr prieks būs redzēt daudzus citus, kuri tik tālu tikuši.

 

Emīla klases biedrs Pēteris Kaupe stāsta, ka dziedot korī ir daudz ieguvumu. "Braukājot apkārt, var salīdzināt savu dziedājumu ar citu koru sniegumu un pēc tam to izvērtēt," atklāj Pēteris.

 

E. Krūmiņš par savu dalību korī nopietni stāsta, ka izdevības laist garām nevar. "Man patīk dziedāt, un es to māku darīt. Ja ir tādas dotības, vajag izmantot izdevību," pārliecinājies Emīls.

 

2. klases skolnieka Artūra mamma Rina Paegle pastāstīja, ka dēls kori apmeklējis tikai pagājušajā gadā, jo tad tad tas esot bijis obligāti. "Neko nevar padarīt, ja nav spēju. Tāpēc Artūrs izvēlās labāk citas nodarbes," saka R. Paegle.

 

I. Raiskuma atzīst, ka zēnu kora pedagoģēm Vitai Lācei un Ingūnai Balodei koru panākumu sasniegšanā nav gājis viegli. "Īpaši grūti ir sesto klašu skolēniem, kad dziedāšanas vietā izvēlas sportot," atzīst direktore.

 

Viņa piebilst, ka liels ieguvums ir arī tad, ja skolēni korī dzied neilgi. "Koris attīsta ne tikai dziedāšanas iemaņas, bet arī bērnos rada pienākuma sajūtu," saka I. Raiskuma

Izglītība