Valkas un Valgas jaunieši iepazīst latviešu un igauņu tautas mākslu

No 20. līdz 24.septembrim Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta programmas „Pārrobežu sadarbība" apakšprojekta „Valkas un Valgas pilsētu kopējās mākslas vides attīstība" ietvaros norisinājās kārtējais abu dvīņu pilsētu jauniešu kopīgais pasākums „Tautas mākslas svētki - Miķeļi".

Pasākumā piedalījās un tautas mākslu apguva Valkas Mākslas skolas audzēkņi un jaunieši no kaimiņpilsētas Valgas. Bērniem bija iespēja padziļināti iepazīt gan Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu, gan Igaunijas dažādu apvidu etnogrāfiju. Radošo darbu veidošanā tika izmantotas rakstu zīmes, kas ataino senču materiālo un garīgo pasauli. Senākas par rakstīto rakstu bija zīmes. Ļaudis ticēja, ka tās pasargā no nelaimes vai arī nes svētību cilvēkiem.

Projekta ietvaros tika apgūta lina kreklu, spilvenu un sedziņu tekstilapdruka, kā arī trauku un keramikas mulāžu veidošana. Pavisam tautas mākslas izzināšanā piedalījās 30 dalībnieki. Ar jauniešiem strādāja skolotājas Skaidrīte Bondare, Daiga Soloveiko un Aire Hulkko.

Projekta dalībnieku veidotie darbi kultūras nedēļas ietvaros tiks eksponēti izstādē Valgas kultūras centrā. Informācija par izstādes norises laiku un vietu tiks precizēta.

Jau ziņots, ka iepriekšminētais projekts ilgst līdz 2010.gada novembrim. Projekta kopējās izmaksas ir EUR 570600,- (no tām EUR 485010,- ir programmas līdzfinansējums, bet EUR 85590,- ir Valkas un Valgas pašvaldību līdzfinansējums). Projekts ir sadalīts 3 aktivitātēs: projekta koordinēšana un mārketings, Valkas Mākslas skolas rekonstrukcija, mākslas un kultūras izglītības pasākumi abu dvīņu pilsētu jauniešiem. Tā kā Valgas pilsētai nav savas mākslas skolas, Valkas Mākslas skola tiks rekonstruēta kā abu dvīņu pilsētu mākslas un kultūrizglītības centrs.

Izglītība