Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valmierā notiks Karjeras nedēļas pasākumi

No 26. līdz 30. novembrim Valmierā notiks Karjeras nedēļas pasākumi skolu jauniešiem, lai palīdzētu izzināt karjeras iespējas un izvēlēties nākamo profesiju un izglītības ceļu atbilstoši savām spējām, interesēm un iespējām. Īpaši tiks akcentēta visu līmeņu profesionālās izglītības vērtība un aktualitāte.

Karjeras nedēļā visās Valmieras pilsētas skolās notiks dažādi ar karjeras izvēli saistīti pasākumi un aktivitātes mācību priekšmetu stundās un ārpusstundu aktivitātēs. Karjeras nedēļu atklās ar spēli/viktorīnu „Kas? Kur? Kad?", kas domāta 7. - 9. klašu komandām, bet noslēgs ar Absolventu stundām. Tā būs iespēja valmieriešiem dzirdēt Latvijā pazīstamu cilvēku, kuri ieguvuši izglītību Valmierā, stāstus par savu pieredzi profesijas izvēlē. Uz Absolventu stundām tiks izsludināta iepriekšēja pieteikšanās.

Papildus tam, visas nedēļas garumā Valmieras Jaunatnes centrā „Vinda"  būs iespēja apskatīt īpašu izstādi par vērtīgām brīvā laika pavadīšanas iespējām, bet Valmieras Profesionālā vidusskola piedāvās tikšanās ar skolas absolventiem par tēmu „Mūsu ceļš uz profesiju". Skolēniem šajā nedēļā būs iespēja apmeklēt arī vairākus Valmieras un tuvākās apkārtnes uzņēmumus, kā „Valmieras stikla šķiedra", „Valmieras Ūdens", „Valmieras mēbeles", „ZAAO", „Vidzemes Olimpiskais centrs" u.c.

Savukārt, lai palīdzētu izvēlēties turpmāko izglītības ceļu, Nodarbinātības valsts aģentūra Karjeras nedēļā piedāvās  īpašas nodarbības 9. klašu skolēniem. 26.novembrī tās notiks Valmieras Valsts ģimnāzijā, 27.novembrī - Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā, bet 28.novembrī - Valmieras 2. vidusskolā. Dažādi karjeras pasākumi skolēniem notiks arī Vidzemes Augstskolā, Valmieras biznesa un inovāciju inkubatorā, Valmieras Profesionālajā vidusskolā un citās izglītības iestādēs.

Karjeras nedēļā netiks aizmirsts arī par skolēnu vecākiem, jo 29. novembrī plkst. 18:30 Vidzemes Augstskolā notiks īpaši vecākiem domāts pasākums - Daces Briedes - Zālītes seminārs „Sešas cilvēciskās vajadzības". Seminārs ir balstīts uz amerikāņu psihologa Antonija Robbinsa teoriju par sešām cilvēciskajām vajadzībām, kas izskaidro patiesos cilvēku uzvedības cēloņus. Atklājot šīs vajadzības, ir iespēja spēcināt sevi, kļūt konkurētspējīgākam un gatavam pārmaiņām.

Šī gada Karjeras nedēļas tēmas ir „Iepazīsti profesiju", „Iepazīsti sevi", „Gūsti pieredzi", „Esi uzņēmīgs", „Zini informācijas resursus" un „Mācies palīdzēt savam bērnam izvēlēties karjeru". Karjeras nedēļa ir Valsts izglītības attīstības aģentūras Euroguidance programma, kas šogad tiks īstenota Liepājā, Ventspilī, Rēzeknē, Daugavpilī un Valmierā, sadarbībā ar šo pilsētu pašvaldībām un izglītības pārvaldēm.

Izglītība