Valmierā viesosies skolu avīžu veidotāji no visas Latvijas

Nākamnedēļ, 25.martā un 26.martā, Valmieras Viestura vidusskolā notiks 6.Skolu avīžu festivāls "SkAvFe`08", aģentūra LETA uzzināja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļā.

 

 

Tajā piedalīsies 120 skolēni no dažādām Latvijas izglītības iestādēm.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja festivāla organizatore Krista Pētersone, avīžu veidotāji piedalīsies lekcijās un diskusijās. Viņi apgūs zināšanas žurnālistikā, fotogrāfijas mākslā, preses izplatīšanā, avīžu veidošanā internetā, reklāmā un citās jomās.

 

 

Festivālā pieredzē dalīsies Latvijā pazīstami mediju vides pārstāvji - Ieva Alberta, Kārlis Streips, Kristaps Kalns un citi.

 

 

Otrdien, 26.martā, jaunieši dosies uz 32 Valmieras uzņēmumiem, kur veidos intervijas ar uzņēmumu pārstāvjiem, lai pēc tam veidotu rakstus, - tie tiks apkopoti CD un nosūtīti visiem festivāla dalībniekiem.

 

 

Skolu avīžu festivāls šogad norisināsies sesto reizi, tā dalībnieki ir skolēni no izglītības iestādēm, kur tiek veidota skolas avīze. No katras skolas pasākumā aicināti piedalīties četri dalībnieki - avīzes redaktors, žurnālists, mākslinieks un skolotājs, kas katrs strādās savā darba grupā par attiecīgo atbildības sfēru.

 

 

Festivāla organizatori atzīst, ka skolu avīžu festivāls ir svarīgs notikums visām Latvijas skolām. Skolas avīze ir iespēja radoši izpausties, runāt par problēmām skolā un meklēt to risinājumus, kā arī pamatoti argumentēt savu viedokli.

 

Izglītība