Valmieras pamatskolā viesojas Zemessardzes 22.kājnieku bataljona pārstāvji

Vakar, Lāčplēša dienā, Valmieras pamatskolas 1.- 6.klašu audzēkņi tikās ar Valmieras Zemessardzes 22. kājnieku bataljona pārstāvjiem - virsleitnantu Gunti Krieviņu un virsseržantiem Agni Bauģi, Pēteri Timermani.

 

„Informatīvā nodarbībā skolēni uzzināja par Zemessardzes 22.kājnieku bataljona ikdienu, mērķiem un uzdevumiem, klausījās Pētera Timermaņa stāstījumu par pieredzi misijā Afganistānā, ko papildināja bagātīgs vizuālais materiāls, kā arī aplūkoja vairākus strēlnieku ieročus - triecienšauteni, vieglo ložmetēju un citus, informē Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Tarbuna.

 

Guntis Krieviņš, stāstot par Zemessardzes nepieciešamību, uzsvēris, ka jebkurai valstij vajadzīga brīvība, drošība un aizsardzība. Atgūstot Latvijas neatkarību, bija nepieciešams domāt, kā to nosargāt, tādēļ 1991.gada 23.augustā tika dibināta Zemessardze. Latvijai iestājoties NATO, Zemessardzes funkcijas tika paplašinātas, tādēļ rūpējamies ne vien par valsts drošību un aizsardzību, bet, piedaloties starptautiskās misijās, palīdzam arī citām valstīm, piemēram, Afganistānai.

 

Pēteris Timermanis, daloties pieredzē par Afganistānā pavadīto laiku, papildinājis, ka misijas laikā tās dalībnieki konsultējuši Afganistānas valdību par drošības un aizsardzības jautājumiem, kā arī par militāru vienību izveidošanu, lai spētu aizsargāt iedzīvotājus pret nemierniekiem.

 

„Afganistānas iedzīvotāji kopumā bija atsaucīgi. Kontaktējoties ar viņiem, sapratām, ka cilvēki vēlas mieru, justies droši un pasargāti. Viņi ir ļoti vienkārši - dzīvo pavisam parastās mājvietās, vairumā gadījumu bez jebkādas apkures. Galvenais pārvietošanās līdzeklis vietējiem iedzīvotājiem ir ēzelis," Afganistānā piedzīvoto atcerējies Pēteris Timermanis.

 

L. Tarbuna norāda, ka pēc tikšanās ar Zemessardzes 22.kājnieku bataljona pārstāvjiem, Valmieras pamatskolas audzēkņi devās Lāčplēša dienai veltītā lāpu gājienā un piedalījās piemiņas brīdī Pilsētas kapos.

Izglītība