Valmieras Valsts ģimnāzijā viesojas Irma Kalniņa un Juris Žagars 1

Pirmdien, 15.februārī, Valmieras Valsts ģimnāzijā Jauno finansistu un ekonomistu skolas nodarbību „Lietišķā etiķete" vadīja etiķetes, protokola un filantropijas eksperte Irma Kalniņa.

Galvenie lekcijas temati - kas ir lietišķā etiķete, tēla un apģērba nozīme atšķirīgās profesijās, galda kultūra un uzvedība darba intervijās. Jauno finansistu un ekonomistu skolas nodarbību apmeklēja Valmieras Valsts ģimnāzijas un Valmieras Vakara (maiņu) vidusskolas audzēkņi.

Pēc lekcijas Irma Kalniņa pastāstīja, ka zināšanas par lietišķo etiķeti jauniešiem noderēs jebkurā dzīves situācijā.

„Pārrunājām, kā ģērbties, kā sasveicināties un izturēties pie galda un darba intervijās. Stāstīju, ka apģērba izvēle dažādu profesiju pārstāvjiem ir atšķirīga - finanšu sektorā strādājošie nevar izvēlēties tādu pašu apģērbu kā radošo profesiju pārstāvji.

Jāņem vērā arī mentalitātes atšķirības - apģērbs jāizvēlas atbilstoši videi, kur dzīvojam - mēs esam latvieši, nevis francūži vai amerikāņi," pastāstīja Irma Kalniņa, piebilstot, ka pagājušajā gadā sadarbībā ar viesnīcu „Hotel Bergs" uzsākts pilotprojekts, kurā dažādu vecuma grupu skolēni, jau no 2.klases, apgūst galda kultūru un etiķetes iemaņas.

„Jauno finansistu un ekonomistu skolas dalībnieki ar interesi piedalījās nodarbībā un aktīvi uzdeva jautājumus, apzinoties, ka iegūtās zināšanas varēs praktiski pielietot savā turpmākajā karjerā," saka Irma Kalniņa.

Noslēdzot pagājušajā nedēļā notikušo „Iespējamās misijas nedēļu", kuras ietvaros no 8. līdz 12.februārim 38 dažādu jomu profesionāļi un sabiedrības viedokļu līderi devās uz skolām visā Latvijā, 15.februārī stundu Valmieras Valsts ģimnāzijā vadīja Dailes teātra aktieris un uzņēmējs Juris Žagars.

Viņš skolēnus iepazīstināja ar savu pieredzi aktiera profesijā un uzņēmējdarbībā, stāstot par konkurenci kā personības, uzņēmumu un pilsētu attīstību veicinošu faktoru.

„Svarīgi saprast vairākas lietas - pirmkārt, dzīvē visvairāk noderēs prasme loģiski domāt, tādēļ rosinu pēc iespējas vairāk uzmanību veltīt matemātikas un fizikas apguvei. Šie mācību priekšmeti attīsta loģisko domāšanu. Otrkārt, svarīgi nebaidīties no konkurences.

Tā pastāv jebkurā dzīves situācijā - gan skolā, gan teātrī, gan uzņēmumu un pilsētu starpā. Piemēram, Valmieras un Cēsu konkurence motivē abās pilsētās īstenot labas lietas, censties pilnveidot un attīstīt pakalpojumu piedāvājumu.

Līdzīgi ir arī ar „Baiļiem" un „Žagarkalnu"," pastāstīja Juris Žagars. Stāstot par profesijas izvēli, Juris Žagars ieteica izvēlēties darīt to, kas pašam patīk. „Vislabāk, ja darbs ir cilvēka hobijs un otrādi," atzina Juris Žagars.

Komentāri 1

Muzikants

Visu cieņu Žagara k-gam par viņa saimniekošanu "Žagarkalnā"! Viņam tas patīk un izdodas! Nesaprotu tikai kā ar to konkurenci starp Cēsīm un Valmieru...
Dziļi paklanos Valmieras Domes deputātes un Valmieras KC direktores Vaīras Dundures priekšā! Viņa, neraugoties uz pašreizējo ekonomisko situāciju Latvijā, ir mācējusi saglabāt VISUS mākslinieciskās pašdarbības kolektīvus Valmieras KC. Viņa ir Cilvēks, kas savu darbu prot un godam var būt deputāte! Tur pretīm Cēsīs mākslinieciskā pašdarbība ir gandrīz nomirusi! Kā man sūrojās daudzi cēsinieki - tad, tieši ar cien. Žagara k-ga "gādību", Cēsīs pašdarbības vairs NAV! Žagara k-gs tačt arī ir Domes deputāts! Tikai, diemžēl, Cēsīs... Laba lieta ir Kultūras nama zāles kapitālā pārbūve. Žagara k-gs sola cēsiniekiem regulārus Lielo Mākslinieku koncertus atjaunotajā zālē, bet kas pa to laiku notiek ar "mazo"- Tautas mākslu?! Kur tagad ir Cēsu Tautas teātris, koŗi-laureāti "Vidzeme" un "Beverīna"?! Varbūt Žagara k-gam vajadzētu darīt to, kas vinam padodas - saimniekot "žagarkalnā"?! Lai Kultūras lietas Cēsīs kārto zinošāki cilvēki!
Pats esmu bijušais cēsinieks, kurš tagad darbojās Valmieras KC. Tāpēc mani interesē manas dzimtās pilsētas Kultūras dzīve un uzturu sakarus ar daudziem Cēsu pašdarbniekiem. Visi mani apskauž...
Dīvaina tā lieta - konkurence! Kā nu katrs māk, tā konkurē! Vai tā ir tā PAREIZĀ konkurence, ar kuru lielīties Valmieras skolēniem? Nezinu...

pirms 11 gadiem, 2010.02.18 02:58

Izglītība