Valmieras Valsts ģimnāzijas audzēkņi piedalīsies konferencē Rīgā par vidi un klimata pārmaiņām

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Tarbuna informē, ka šodien, 11.novembrī, desmit Valmieras Valsts ģimnāzijas audzēkņi un ģeogrāfijas skolotāja Renāte Bērziņa Rīgā piedalīsies Dānijas vēstniecības un Dānijas Kultūras institūta organizētajā konferencē „Mini COP 15" par globālās sasilšanas un ar to saistītu problēmu risinājumiem.

 

„Konferencē „Mini COP 15" piedalīsies vidusskolēni no deviņām Latvijas izglītības iestādēm Rīgā, Talsos, Rēzeknē, Valmierā un Bauskā, kuri interesējas par vides un klimata jautājumiem.

 

Valmieras Valsts ģimnāzijas delegācijas sastāvā uz Rīgu dosies 10.-12.klašu audzēkņi Jana Pavlova, Rūta Zibene, Uldis Zunda, Dina Ragevičiusa, Marta Mellēna, Edžus Karols, Gvido Sīka, Valdis Ābelīte, Krišs Rozenbergs, Krista Žukovska," norāda L. Tarbuna.

 

Viņa skaidro, ka pasākuma laikā skolēni strādās darba grupās, diskutējot par konkrētu ar klimata pārmaiņām saistītu jautājumu loku un izstrādās problēmu risinājumus. Pēc konferences skolēnu risinājumi tiks nodoti izvērtēšanai ANO Klimata pārmaiņu konferencē „COP 15", kas decembrī norisināsies Kopenhāgenā. Tajā piedalīsies pasaules valstu līderi, lai apspriestu iespējamās darbības zemeslodes dabiskās vides saglabāšanā pēc Kioto protokola termiņa beigām.

 

Konferences organizatori norādījuši, ka pasākuma mērķis ir radīt jauniešiem apziņu par klimata pārmaiņu rezultātā radušos problēmu nopietnību un rosināt viņus analizēt ar klimata pārmaiņām saistītas problēmas Latvijā un pasaulē.

Izglītība