Valmieras Valsts ģimnāzijas debašu kluba dalībnieki – „Jauno uzņēmējdarbības līderu foruma” laureāti

Decembra sākumā Rīgā notika „Jauno uzņēmējdarbības līderu forums", kurā piedalījās vidusskolēni no visiem Latvijas reģioniem.

"Valmieru forumā pārstāvēja Valmieras Valsts ģimnāzijas (VVĢ) debašu kluba dalībnieki. Foruma ietvaros norisinājās debašu konkurss, uzņēmējdarbības ideju prezentācijas un skolēnu tikšanās ar pieredzējušiem uzņēmējdarbības ekspertiem," informē Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Tarbuna.

Valmieras Valsts ģimnāzijas debašu kluba vadītāja Signe Ābola pastāstījusi, ka novembrī katra reģiona vidusskolas klašu audzēkņi tikās debašu konkursā. Vidzemes reģiona debašu konkursā skolēni debatēja par to, vai jauniešu karjeras izvēli ietekmē darba samaksa. Konkursā astoņu komandu konkurencē ar labiem rezultātiem startēja arī Valmieras Valsts ģimnāzijas debašu komanda - Toms Zariņš, Ieva Šteinberga un Laura Cīrule.

Savukārt decembra sākumā notika „Jauno uzņēmējdarbības līderu foruma" 2.kārta, kurā visas debašu komandas uzklausīja ekspertu viedokli par izvēlētajiem debašu tematiem. Foruma laikā notika arī jauniešu sagatavotas inovatīvu biznesa ideju prezentācijas.

L. Tarbuna norāda, ka Valmieras Valsts ģimnāzijas 11.klases audzēkņu Sabīnes Pāžes un Daces Tauriņas prezentācijas temats bija „Nacionālie instrumenti uzņēmējdarbības veicināšanā". Prezentācijā skolnieces ar humoru apspēlēja latviešu pasaku tēlus, ko uzņēmēji varētu izmantot savā biznesā, piemēram, gredzentiņu, kas ved uz laimīgo zemi, vērdiņu, „Galdiņ klājies" un citus. Izvērtējot visas prezentācijas, foruma organizatori Valmieras Valsts ģimnāzijas komandai piešķīra balvu „Atraktīvākās idejas autors".

Foruma noslēgumā kopumā piedalījās 14 komandas no Rīgas, Jelgavas, Valmieras, Pāvilostas, Siguldas, Dobeles, Līvāniem, Iecavas un Skaistkalnes. Pasākumu organizēja v/a „Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra" un inženierkonsultāciju uzņēmums SIA „Firma L4"," skaidro L. Tarbuna.

Signe Ābola piebildusi, ka dalība forumā nebūt nav vienīgā VVĢ debašu kluba aktivitāte.

„Debašu komandas regulāri piedalās gan reģionālos, gan valsts līmeņa debašu turnīros. 12.decembrī divas debašu kluba komandas Rīgā piedalījās vidusskolēnu debašu turnīrā, debatējot par tematu „Darvina teorija ir/nav patiesa". Turnīrā piedalījās 12.klases skolēni Elīna Jefremova, Sniedze Ignate, Laura Cīrule un 11.klases komanda - Estere Ziediņa, Uldis Zunda un Dina Ragēvičiusa," skaidrojusi debašu kluba vadītāja.

„Būtu jauki, ja debašu kustībā iesaistītos arī citas Valmieras skolas, jo jauniešiem tā ir gan lieliska iespēja uzzināt ko jaunu un pārbaudīt savas zināšanas un argumentācijas prasmes debašu turnīros, gan iespēja piedalīties vasaras nometnēs, kur var satikt savus domubiedrus," uzsvērusi Signe Ābola, debašu kluba vārdā sakot paldies par līdzšinējo atbalstu Valmieras Valsts ģimnāzijas vadībai un Valmieras pilsētas pašvaldībai.

Izglītība