Valsts konkurss nenotiks – jātaupa nauda Dziesmu un deju svētkiem 1

Ceturtdien Valkas novada bērnu interešu centrā "Mice" notika novada skolu skatuves runas konkurss, kurā piedalījās arī daži skolēni no Strenču vidusskolas Plāņu filiāles.

Šoreiz konkurss notika tikai novada mērogā, jo valsts līmenī kā iepriekšējos gadus tas netiek rīkots - jātaupa nauda Dziesmu un deju svētkiem. "Zinām, ka skatuves runas konkursiem ir liela piekrišana, priekšnesumi bija interesanti. Šajā saietā, kurā piedalījās skolēni no visām Valkas novada skolām un varēja norunāt gan dzejoli, gan prozas darbu," stāsta "Mices" direktore Vita Kalvāne.

1. - 4. klašu grupā par labāko atzina Valkas pamatskolas 3. klases audzēkni Zandu Esmeraldu Markovu. 2. vietā arī šīs pamatskolas skolnieks Toms Kristians Popdjakuniks, bet 3. ir Kārķu pamatskolas 4. klases skolniece Baiba Riekstiņa.

5. - 8. klašu grupā 1. vieta piešķirta Valkas pamatskolas 6. klases skolniekam Gundaram Magonem. 2. vietā ir Liene Blausa no Vijciema pamatskolas 5. klases, bet 3. vietā - Ozolu skolas 8. klases audzēkne Linda Zvirgzda.

Savukārt 9. - 12. klašu konkurencē žūrija par labāko atzina ģimnāzijas 11. klases audzēkni Ievu Kampi. 2. vietā ir Vivita Brolīte no 10. klases, bet 3. ir Vijciema pamatskolas 9. klases skolniece Aija Mežule.Žūrijā šoreiz bija tikai vietējie spēki - runātājos ieklausījās Jāņa Ziemeļnieka Strenču Tautas teātra režisors Andris Liepiņš, ilggadējā Valkas rajona BJIC direktore un žurnāliste Silvija Dorša, kā arī uzņēmējs, Valkas novada domes deputāts, amatieru teātra aktieris un režisors Valdis Šaicāns.

Konkursa ievadā uzvedumu bija sagatavojis V. Kalvānes vadītais teātra pulciņš, bet noslēgumā uzstājās Valkas ģimnāzijas rokmūzikas klases audzēkņi pedagoga Ernesta Lībieša vadībā.

Komentāri 1

Izglītība