Variņos pamatskola būs dzeltena 2

Variņu pamatskolas ēka ciemata centrā lēnītēm kļūst arvien skaistāka. Pagaidām to ievērojuši tie varinieši, kuri gājuši gar ēku pagalma pusē.

 

Gulbenes firma "SEDOS būves" pēc Variņu pagasta padomes pasūtījuma siltina pelēko skolas ēku un krāso to gaiši dzeltenu. Darbi jau pabeigti pagalma pusē. Tagad strādnieki ķērušies klāt ēkas fasādei.Celtnieki ēku siltina ar putuplastu, liek dekoratīvo apmetumu un krāso ārsienas. Darbus plānots pabeigt līdz valsts svētkiem.

 

Paredzēts, ka pēc tam firma "SEDOS būves" siltinās un krāsos blakus esošo uzņēmuma "Palsa" īpašumu - kantora ēku, kurā atrodas arī Variņu tautas nams.

 

Skolas ēka savukārt ir vietējās pašvaldības īpašums. Siltināšanai pagasta padome piešķīrusi 33 791 latu no Smiltenes novada apvienošanās projekta mērķdotācijas. Variņu pagasts pavisam saņēmis 200 tūkstošus latu.

 

No šīs summas 115 tūkstošus latu pašvaldība pārskaitīja būvniecības firmai par skolas sporta zāles celtniecību, 18 760 latus ieguldīja pagasta bērnudārza ēkas sakārtošanā - jumta seguma nomaiņā un telpu kosmētiskajā remontā, bet 33 791 latu piešķīra pamatskolas ēkas siltināšanai.

 

"Atlikušo naudu ieguldīsim ūdensvada un kanalizācijas sakārtošanā," informē Variņu pagasta padomes priekšsēdētājs Uldis Birkenšteins.

 

Variņu pamatskolas kolektīvs jau tagad spriež, ka pēc būvdarbu pabeigšanas skolas ēka būs ļoti skaista. Turklāt skolā vajadzētu būt vēl siltāk, un ietaupīsies malka apkurei.

 

"Cerams, ka mūsu skola, kas tagad izskatīsies tik skaista un būs sakārtota, pastāvēs arī turpmāk novadā," piebilst iestādes direktore Agita Birkenšteina.

 

Šajā mācību gadā Variņu pamatskolā ir 101 skolēns. No viņiem astoņi ir pirmklasnieki. Apvienotu klašu skolā šajā mācību gadā nav.

 

Papildu mācību stundām skolā šoruden jau notikuši vairāki pasākumi. Pēdējais no tiem bija Skolotāju dienai veltītā svinīgā līnija. Tajā skola pateicās par ilggadēju darbu piecām pedagoģēm: Marutai Slupskai (pedagoģiskais darba stāžs - 45 gadi), Mārai Lācei (40 gadi), Astrīdai Stīpniecei (40 gadi), Silvijai Platpīrei (30 gadi) un Īrai Balodei (30 gadi).

Komentāri 2

Caca

Valkas pamatskolā 6.oktobrī, bija viltus trauksme, tādi stulbeņi izraisīja to...

pirms 12 gadiem, 2008.10.07 15:18

Caca

Valkas pamatskolā 6.oktobrī pirmdien vakar , bija viltus trauksme, tādi stulbeņi izraisīja to...
vissa stunda izgaisa..jauna iekārta un jau pirmā trauksme!

pirms 12 gadiem, 2008.10.07 15:22

Izglītība