Variņos pašvaldība iegulda naudu bērnudārza ēkas remontā

"Ir, ir tagad siltāk," piekrīt Variņu pagasta pirmsskolas izglītības iestādes "Saulīte" audzēkņi. Viņi pamanījuši, ka bērnudārzā nesen nomainīti logi.

Tāpat bērni ievērojuši jauno, ķiršu sarkano bērnudārza jumtu.

 

Ēkas jumta seguma nomaiņai, jaunajiem, gaišajiem logiem un iestādes telpu kosmētiskajam remontam Variņu pagasta padome atvēlēja 18 760 latu. Tā ir daļa no naudas, ko pagasts saņēma Smiltenes novada pašvaldību apvienošanās projekta mērķdotācijā.

 

"Vecais jumts tecēja. Kaut arī to bieži remontēja, pēc remontiem ūdens tāpat nāca iekšā. Savukārt logu vecie koka rāmji bija sapuvuši. Tagad, kad salikti jaunie pakešu logi, telpās ir daudz siltāk," ieguvumus no lielajiem remontdarbiem nosauc bērnudārza "Saulīte" vadītāja Irēna Kukule.

 

Iestādes kolektīvam pašvaldības un citu labvēļu atbalsts ir patīkama velte, sākot jauno mācību gadu. Iepriecinājusi arī audzēknes Santas Sanijas tēta Aigara Žabara palīdzība telpu remontā. Kolektīvs cer, ka viņš drīz pabeigs iesāktos darbus.

 

"Saulīti" šajā mācību gadā apmeklē 25 audzēkņi, sākot no divarpus gadu vecuma. Visi mācās vienā jaukta vecuma grupiņā. Par bērniem rūpējas I. Kukule, skolotājas Rota Loseva, Antra Rudzīte un Laila Valtere, audzinātāju palīdze Laima Ābrama un pavāre Ingrīda Kušnere.

 

Pagasta bērnudārzā ir uzņemti visi pagasta iedzīvotāju bērni, kuru vecāki vēlējās viņus sūtīt apgūt pirmsskolēnu gudrības. Rindā stāv tikai mazuļi, kuri "Saulīti" apmeklēs nākamajā gadā. "Ārpus rindas uzņemam ikvienu Variņu pagasta bērnu, kurš sasniedzis piecu gadu vecumu," piebilst I. Kukule.

 

"Interesanti mums te. Ēdam, krāsojam, zīmējam," iespaidos dalās bērnudārza audzēkne Nikola Gabriela Rozīte. Nesen "Saulītes"grupiņā svinēja Miķeļdienu. Tirdziņā par savām precēm visi bērni kopā nopelnīja gandrīz 10 kilogramus konfekšu, kuras bija naudas vietā. Mieloties grupiņā varēs līdz pat gadu mijai.

 

Nākamie pasākumi bērnudārzā būs Mārtiņdiena un vecmāmiņu pēcpusdiena. Bērni ielūgs ciemos savas omes, lai klausītos viņu bērnības stāstus.

Izglītība