Variņos un Blomē cīnās par “zaļākās klases” titulu

Ir izvērtēti konkursa "Zaļākā klase" pirmās kārtas darbi, ko iesūtīja 836 klases no 254 Latvijas skolām. Labāko vidū 1. - 4. klašu grupā ir Variņu pamatskolas 3. klase, bet 9. -12. klašu grupā - Blomes pamatskolas 9. klase.

 

Konkursa organizētāji - Latvijas Dabas fonds un Swedbank - jau tagad pauž gandarījumu par skolēnu lielo aktivitāti un rūpēm par dabu, vēloties sev apkārt redzēt labāku pasauli.Konkursa pirmajā kārtā skolēni atbildēja uz jautājumiem par dabu, vides aizsardzību un ilgtspējīgu tās attīstību. Papildus bija jārisina radošais uzdevums par "zaļajiem darbiem", kas tiek īstenoti viņu klasēs skolā un ikdienā.

 

Projekta vadītāja Zaiga Pulkstene informē, ka uzvarētāji un "zaļākās klases" titula ieguvēji kļūs zināmi tikai pēc nākamajām divām konkursa kārtām.

 

Panākums pirmajā kārtā devis iespēju cīnīties par uzvaru arī Variņu un Blomes skolēniem. Variņu pamatskolas 3. klases audzinātāja Ilze Miķelsone stāsta, ka bērni jau tagad ir ieguvēji. Meklējot atbildes konkursa erudīcijas jautājumiem un izstrādājot radošo darbu, mazajiem variniešiem radusies lielāka interese par dabu un cilvēka iespējām to saudzēt.

 

Piemēram, pirmās kārtas radošajā darbā par tēmu, kā dzīvot zaļi, skolēni ieteikuši savus risinājumus, kā to izdarīt: piemēram, tīrot zobus, ūdeni dzert no glāzes, nevis no krāna, iet uz skolu kājām, nevis braukt ar automašīnu; lai pasargātu augļu kociņus no zaķu kārajiem zobiem, dārzam apkārt uzcelt sētu.

 

Skolotāja uzsver, ka svarīgi ir tas, ka trešklasnieki konkursa atbildes meklē mājās kopā ar vecākiem, vecvecākiem, brāļiem vai māsām, tā veidojot vēl stiprākas ģimeniskuma saiknes. Konkursā "Zaļākā klase" drīkstēja piedalīties tikai tās skolas, kuras iesaistījušās makulatūras vākšanā.

 

 

"Par katru Līgatnes papīrfabrikā nodoto makulatūras tonnu, skolai tiek viens kilograms zīmēšanas papīra. Tas noder zīmēšanas stundās," piebilst I. Miķelsone.Variņu pamatskola savākusi aptuveni divas tonnas makulatūras. Blomes pamatskola darbu vēl turpina.

Izglītība