Variņu pamatskola saņem negaidītu paku no Amerikas 1

Variņu pamatskola nesen saņēma negaidītu paku no Amerikas Savienotajām Valstīm. To atverot, skolas direktore Agita Birkenšteina ieraudzīja košas bērnu grāmatas un pavadvēstuli

Pēc Dienvidkalifornijas "Daugavas Vanagu" ierosmes ar Variņu skolas labvēļa Daumanta Vika piekrišanu skolai 15 bērnu pasaku krāsojamās grāmatas nosūtījis to autors Andrejs Zinbergs. Ilustrācijas zīmējis Teodors Lielienšteins.

"Tas bija ļoti liels pārsteigums, jo nevienam netika ne prasīts, ne lūgts. Prieks, ka ārzemju latvieši domā par mums dzimtenē," saka A. Birkenšteina. Grāmatas tiks novietotas skolas bibliotēkas plauktos.

Variņu pamatskolai sadarbība ar ASV dzīvojošo D. Viku aizsākās pirms pieciem gadiem skautu un gaidu kustībā. Kopš tā laika viņš Amerikā vāc ziedojumus, lai katru mācību gadu vismaz 15 Variņu skolas audzēkņi saņemtu brīvpusdienas.

"Izskatām, kuriem bērniem ir visgrūtākie dzīves apstākļi. Šogad vēl nezinām, kā būs ar brīvpusdienām, bet arī vēlme palīdzēt ar grāmatām ir slavējama," piebilst A. Birkenšteina.

Komentāri 1

Izglītība