Variņu pamatskolai dāvanas sūta no Amerikas

Pirmās Ziemassvētku dāvanas šo trešdien saņēma Variņu pamatskola. Tās atceļojušas tālu ceļu no Amerikas Savienotajām Valstīm, Anaheimas pilsētas Kalifornijas štatā.

Skolas labvēlis rakstnieks Andrejs Zinbergs atsūtījis bērniem paša sarakstītas Ziemassvētku krāsojamās grāmatas ar mākslinieka Teodora Lilienšteina ilustrācijām. "Tiešām no Amerikas? Un mēs varēsim tās krāsot?" sajūsmināti "Ziemeļlatvijai" prasa 1. klases skolēni.

Dāvanas pasniegs arī "Madara '89"A. Zinbergs sadarbojas ar Variņu pamatskolu jau vairākus gadus, regulāri papildinot bibliotēkas plauktus ar savu grāmatu autorizdevumiem.

Šajā sūtījumā ir 12 grāmatas un neiesietas bērnu lugas. "Tās savā laikā esam spēlējuši Losandželosā un Toronto, Kanādā. Ja varat, izmantojiet. Priecīgus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu!" Variņu pamatskolas kolektīvam vēl A. Zinbergs.

Skolas direktore Agita Birkenšteina pieļauj, ka ludziņu skolēni varētu iestudēt uz nākamajiem Ziemassvētkiem. Šajos svētkos klases rādīs citus priekšnesumus. Variņu pamatskolas lielā Ziemassvētku balle skolēniem, viņu vecākiem un skolotājiem notiks pagasta tautas namā 21. decembrī. Būs galdi ar pašu atnestu cienastu. Spēlēs jauniešu grupa no Smiltenes Jāņa Krūmiņa vadībā.

Jaunāko klašu skolēni stāsta, ka būs arī egle un viņiem dos tūtas ar konfektēm. Par to ne tikai Variņos, bet arī visā Smiltenes novadā parūpēsies firma "Madara '89". Pirmo reizi uzņēmums dāvinās visām Smiltenes novada vispārizglītojošām skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm saldumu paciņas.

Tās saņems katrs skolēns, skolotājs un skolas tehniskais darbinieks. Firma "Madara '89" dāvinās saldumus arī vairākām skolām Valkas novadā, ar kurām uzņēmumam ir izveidojusies ciešāka sadarbība. "Tāda labvēlība visam mūsu kolektīvam ir liels pārsteigums," jau tagad paldies uzņēmumam un tā vadītājam Egilam Butkam saka A. Birkenšteina.Dalīs Betlēmes gaismuVēl pirms Ziemassvētku balles Variņu pamatskolas skauti un gaidas dalīs ciematā liesmiņu no Betlēmes miera gaismas. Tā ir no Austrijas ieviesta skautu tradīcija, kad svecītes liesma ceļo no rokas rokā pa Eiropu.

16. decembrī skauti un gaidas no Latvijas sapulcēsies Rīgā, Vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā, lai saņemtu no Lietuvas atvesto liesmiņu. Pēc tās dosies arī astoņi Variņu pamatskolas audzēkņi. Nākamajā dienā Variņu skauti un gaidas, mazskauti un guntiņas savā ciematā apciemos uzņēmumu "Palsa", pagastnamu, bērnudārzu, bibliotēku, pasta nodaļu, veikalus un citas iestādes, lai arī tur iedegtu Betlēmes gaismu un apsveiktu variniešus drīzajos Ziemassvētkos.

"Ļoti gaidām Ziemassvētkus, jo tad var dabūt dāvanas no Salaveča!" priecājas Variņu skolas "pirmīši". Nikola Gabriela Rozīte aizsūtījusi dzejolīti bērnu televīzijas raidījumam "Kas te? Es te!", lūdzot Ziemassvētku vecītim jaunas rotaļlietas. "Bārbijas, Bārbiju mājas, Bārbiju trauciņus, bebibornu un bebiborna puisīti," skaidro meitene.

Izglītība