Variņu skolēni piedāvā savu versiju par Visumu

"Vai tiešām mūsu darbi būs redzami izstādē Rīgā?" Variņu tautas nama mākslas pulciņa vadītājai Maigai Āboliņai neticīgi taujājuši viņas audzēkņi.

 

Pēc daudziem gadiem mākslas pulciņa bērni debitē starptautiskā bērnu mākslas izstādē "Lidice 2009". Regulāri šajā izstādē piedalās Valkas un Smiltenes mākslas skolu audzēkņi, turklāt ar panākumiem.Savukārt pagasta pamatskolai līdzdalība tādā pasākumā ir īpašs notikums.

 

Variņu mākslas pulciņu izstādē pārstāv Laura Brasle no Variņu pamatskolas 4. klases ar trijiem darbiem (apgleznotu porcelāna šķīvi un divām zīda gleznām) un Ģirts Muižnieks no 6. klases ar apgleznotu stikla darbu.

 

M. Āboliņa priecājas par Variņu skolas direktores vietnieces Itas Meļķes ierosinājumu pulciņam startēt 37. starptautiskajā bērnu mākslas izstādē "Lidice 2009". "Nevarēja tādu izdevību laist garām, jo tā ir iespēja parādīt bērnu darbiņus Latvijas mēroga izstādē. Ja jūtams, ka bērns grib darboties, tad viņš ir jāpabiksta, jāpalīdz un jāvirza uz priekšu," saka M. Āboliņa.

 

Mākslas pulciņu apmeklē vairāk nekā 30 skolēnu no Variņu pamatskolas. Viņi darina keramikas darbus, apglezno zīdu, stiklu un porcelānu.

 

Izstādē "Lidice 2009" ar saviem darbiem var piedalīties bērni vecumā no četriem līdz 16 gadiem. Mērķis ir veicināt sadarbību starp Latviju un Čehiju un sniegt bērniem iespēju eksponēt savus darbus starptautiskā izstādē. Konkurss notiks divās kārtās. Pirmā kārta būs Latvijā februārī un martā, bet otrā - šovasar Čehijā.

 

Atzīmējot 400. gadadienu, kopš Galileo Galilejs pirmo reizi izmantoja teleskopu, Apvienoto nāciju organizācija 2009. gadu pasludinājusi par internacionālo Astronomijas gadu. Tāpēc šīs izstādes tēma ir "Atklāj sev Visumu!". Veiksmīgākos darbus žūrija izvirzīs izstādei Latvijā un izstādei - konkursam Čehijā."Lidicei 2009" darinātie Valkas un Smiltenes mākslas skolu audzēkņu darbi uzreiz tiks sūtīti uz Čehiju. Abas skolas šajā ikgadējā izstādē piedalās regulāri.

 

Šogad Smiltenes mākslas skolu izstādē pārstāvēs 20 audzēkņi. Valkas mākslas skola katru gadu startē ar 10 līdz 12 darbiem.

 

"Audzēkņu un skolotājas Gundas Sīmanes sadarbības rezultātā katru gadu izstādei top brīnišķīgi, krāsaini gleznojumi. Piedalīšanās šādos konkursos ir izaicinājums, jo tiek dota jauna ideja, kurai jāatrod risinājums," saka Valkas mākslas skolas zīmēšanas skolotāja Daiga Soloveiko. Viņa stāsta, ka šogad skolā izstādei top ļoti interesanti darbi, kuros gleznojums savienots ar citu tehniku.

Izglītība