Vecāku pārbaudes rezultāti iepriecina 3

"Pazuda, nokrita, notrūka, aizmirsu, palika pie otras virsjakas vai citas mugursomas, uz skolu vecāki ved ar mašīnu," tie bija visbiežāk dzirdamie Valkas pamatskolas skolēnu nosauktie iemesli, kāpēc viņiem nav atstarotāju.

Pirms stundu sākuma skolas vecāku padomes pārstāvji - Agita Mežecka un Sņežana Makaruka - kopā ar policijas darbinieci Ilzi Ivani pārbaudīja atstarotājus. Reidā piedalījās arī "Ziemeļlatvijas" pārstāve. Salīdzinot ar aizvadīto mācību gadu, pārbaudes rezultāti iepriecināja gan pārbaudītājus, gan skolas administrāciju.

Pārbaudes motivē nēsāt atstarotājuValkas pamatskolā mācās 444 skolēni, un tikai 69 nebija atstarotāju. A. Mežecka atceras, ka pērn janvārī pārbaudes rezultāti bijuši diezgan šokējoši - gandrīz 200 skolēnu uz ielas pārvietojās bez atstarotājiem. Jau nākamās regulārās pārbaudes skolēnus motivēja pie somas vai virsjakas piestiprināt šo drošībai un pat dzīvībai svarīgo lietu, kas ļauj diennakts tumšajā laikā būt pamanāmiem.

Vecāki novērojuši, ka lielākie grēkāži ir vecāko klašu skolēni - īpaši puiši. Uz jautājumu, kāpēc viņi ignorē aicinājumu sevi pasargāt no nelaimes, puiši tikai nosmīn. Savukārt jaunāko klašu skolēniem ir pat vairāki atstarotāji - pie somas un ap roku.

Tiem mazajiem, kuriem nav atstarotāju, pār vaigu noripo pat kāda nodevīga asaru lāse, bet viņi solās, ka jau rīt atstarotājs būs. S. Makaruka piekrīt, ka reizēm atstarotāju piestiprinājums ir tik vārgs, ka tas ātri vien saplīst. Lai vecākiem nebūtu lieki jānopūlas, viņa iesaka iegādāties apģērbu, apavus un somas, kur jau ir iestrādāti atstarojoši elementi.

To, kāda nelaime var notikt uz ceļa tumsā, ja par to iet neredzams gājējs, "Ziemeļlatvija" vairākkārt ir rakstījusi. Īpaši bīstami tas ir slidenā laikā, kad mašīna var ieslīdēt gājēju pusē, un ja uz tās vēl atrodas neredzams gājējs, var notikt nenovēršamais.

Bērni klaigā pie upes Sarunā ar skolēniem par drošību uz ielas, nepilngadīgo lietu inspektore Ilze Ivane paspēj atgādināt, ka skolēniem nevajadzētu tuvoties bīstamajai pusaizsalušajai Pedeles upei, kā arī kāpt uz dīķu vai ezeru ledus.

Amatpersonai vairākkārt nācies skriet bērniem nopakaļ, lai viņus brīdinātu tuvoties vaļējai ūdenstilpei. Par šo pašu nelaimi stāsta arī S. Makaruka, kura bieži, mērojot ceļu uz darbu vai mājām, dzird bērnu klaigas zem Ausekļa ielas tilta pāri Pedeles upei. Kopš laika, kad upes krastā nozāģēja vairākus vītolus, situācija kļuvusi vēl draudošāka, jo bērni netraucēti var piekļūt ūdenstilpei.

"Par bērnu drošību uz ielas un uz ledus runājam bieži, jo pati nesen lietainā laikā piedzīvoju bailes, kad mūsu mašīnai pēkšņi priekšā nez no kurienes iznira cilvēka stāvs, protams, bez atstarotājiem," atceras skolotāja Sandra Veldre. Viņa par to izrunājusies ar bērniem klases stundā, un kopš sarunas skolēni atgādinot klasesbiedriem, kuriem nav atstarotāja, tos obligāti iegādāties.

Komentāri 3

kurmis

Visa taja atstarotaju lieta amizanti ir tas,ka parstavets ir tikai to viedoklis,kuriem ir masina.Sie parcilveki,braucot savas skarda bundzas,redz parejos,t.i.kajamgajejus,ka traucejosu masu,ka nepilda noteikumus,sad un tad ar savu neatstaroto cilveka stavu no kaut kurienes iznirstot.Kas tie tadi,kur tie dodas-viens pipis.Tas,ka latvija ir nenormala valsts,nav vajadzigs vel piebilst.Vien to,ka UK,piemeram,sadu problemu nav,jo neviens kajam nestaiga.Ja staiga,tad zini,tie ir Austrumeiropas migranti.Pat celi sauri,bez malas,nav paredzeti gajejiem.

pirms 10 gadiem, 2010.12.08 13:13

kreks

un tos kas dienas laikā raksta visādus stulbus komentārus, labāk būtu strādājuši!!!

pirms 10 gadiem, 2010.12.08 18:57

Izglītība