Vēl nedēļu var pieteikties dalībai RTU pētniecības darbu konkursā

Rīga, 2009. gada 27. oktobris - Līdz šīs nedēļas beigām vidusskolēni un viņu skolotāji var pieteikties dalībai Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) gadskārtējā zinātniskās pētniecības darbu konkursā «Nāc un studē RTU!», kura laikā tiks atlasīti skolēni, kas bez konkursa varēs iestāties RTU.

 

Vidusskolēnu komandas dalībai konkursā «Nāc un studē RTU!» var pieteikties līdz 1. novembrim, aizpildot pieteikuma anketu. Konkursa nolikums un pieteikuma anketa atrodama RTU mājaslapā (www.rtu.lv) sadaļā «Topošajiem studentiem».

Konkursa mērķis ir rosināt vidusskolēnu - topošo studentu - interesi par eksaktajām zinātnēm un RTU piedāvātajām inženierzinātņu studiju programmām. Konkursa dalībnieki varēs likt lietā skolā gūtās teorētiskās zināšanas un, veicot pētījumus un praktiskus eksperimentus, pārliecināties, ka tieši eksaktās zinātnes paver visplašākās eksperimentu un jaunrades iespējas.

 

Konkurss norisināsies divās kārtās. Pirmajā konkursa kārtā skolēniem atbilstoši konkursa nolikumam jāsagatavo zinātniskās pētniecības darbi, no kuriem RTU žūrija atlasīs 10 labākos, kas turpinās cīņu par uzvaru universitātē klātienē - konkursa finālā 2010. gada 13. martā.

 

Konkursa uzvarētāji - pirmo trīs vietu ieguvēji - iegūs naudas balvas un RTU Atzinības rakstus. Konkursa žūrija atsevišķi vērtēs arī katra dalībnieka individuālo sniegumu un izvēlēsies vienu vai vairākus 12. klases skolēnus, kas uzrādījuši izcilus rezultātus konkursā, sevišķi 2. kārtas laikā izpildītajos testos, kuri ārpus konkursa varēs iestāties RTU pamatstudiju programmās.

 

Pagājušajā gadā konkursam «Nāc un studē RTU!» tika iesniegti 60 darbi. Godalgotas vietas ieguva: Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Rīgas Franču liceja vidusskolas un Jūrmalas Valsts ģimnāzijas komandas. Liela daļa pērnā gada konkursa dalībnieku šobrīd ir RTU 1. kursa studenti.

 

Konkursu «Nāc un studē RTU!» rīko RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments.

Izglītība