Vēl nedēļu vidusskolas var pieteikties bezmaksas Eiropas Dienasgrāmatām

Vēl līdz 29. janvārim ikvienai vidusskolai (vai citai vidējās izglītības iestādei) Latvijā ir iespēja pieteikties un saņemt Eiropas dienasgrāmatas 2010./2011. mācību gadam. Tās paredzētas visiem 11. klašu skolēniem (tiem, kas šogad iet 10. klasē).

 

Dienasgrāmatās var pierakstīt uzdoto, papildus tam katras lapas apakšā atrast iedvesmojošus citātus, interesantus faktus un pārdomas rosinošus jautājumus.

 

Tā ir arī vērtīgs mācību līdzeklis par jauniešiem nozīmīgiem tematiem: karjeras iespējām, veselību un drošību, patērētāju tiesībām, vidi, Eiropas Savienību un daudziem citiem jautājumiem. Dienasgrāmata piedāvā jaunāko informāciju, atraktīvu grafisko noformējumu, interneta adreses (Latvijas un Eiropas) papildus informācijai un dažādu Eiropas valstu skolēnu viedokļus un citātus.

 

Komplektā ar katrām 25 Eiropas Dienasgrāmatām tiek nodrošināta viena Skolotāja rokasgrāmata, kur var atrast ieteikumus aktivitātēm, kas palīdzētu skolēniem vieglāk izprast Dienasgrāmatas saturu: gan darba lapas, gan stundu plānus.

 

Dienasgrāmatas un rokasgrāmatas veido Generation Europe fonds, bet skolniekiem un skolotājiem tās bezmaksas nodrošina Eiropas Komisija. Tās saņem vidusskolnieki 27 ES valstīs.

 

2009/2010. gada Eiropas Dienasgrāmatu izdevums tika izplatīts 3,365,675 eksemplāros 27 ES valstīs. Latvijā 25 525 eksemplārus saņēma 348 skolas. Šogad pieteikšanās sākās jau novembra beigās. Līdz šim 316 skolas kopā pasūtījušas jau 23 675 Dienasgrāmatu eksemplārus.

 

Pieteikties Eiropas Dienasgrāmatām iespējams mājaslapā www.europadiary.eu, aizpildot anketu līdz 2010.gada 29.janvārim! Skolām, kas saņēmušas Eiropas Dienasgrāmatas iepriekšējos gados ir speciāls kods ar ko piereģistrēties, lai tās saņemtu Dienasgrāmatas.

 

Tās skolas, kas to dara pirmo reizi tiek aicinātas sazināties ar šī projekta koordinatoriem Latvijā - valsts aģentūru „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra" - , lai saņemtu kodu.

Izglītība