Vents Pauls Krauklis – trešais labākais valstī 14

Vents joprojām ir pārsteigts par savu panākumu, jo atlase uz olimpiādi bijusi stingra - finālā no 90 pretendentiem zināšanām mērojās tikai 10 labāko eseju autori.

Jaunietis atzīstas, ka eseju rakstīšana nekad nav bijusi viņa stiprā puse, bet tomēr viņam paveicies. Katram dalībniekam bija jāatbild uz trim dažādiem jautājumiem. Ventam tie neesot bijuši īpaši viegli. Piemēram, uz jautājumu: "Ar ko nodarbojas Valsts kanceleja un kādas vēl ir kancelejas?" atbilde nenākusi viegli.

Patīk būt informētam

Vents atklāj, ka olimpiādē tikai divi pretendenti bijuši no Rīgas skolām, pārējie - no novadiem. Tas pierādot, ka skolēniem arī ārpus galvaspilsētas interesē politika un tās veidošana. Vents ir pārliecināts, ka politika nav kā matemātika, kur jāiemācās formulas un jāizprot sistēma.

Sapratne par to rodas, regulāri skatoties, piemēram, BBC un CNN, kuros ik pēc stundas pieejama jaunākā informācija par pasaules notikumiem. Diemžēl latviešu televīzijas ziņās informāciju par ārvalstīm esot visai niecīga, galvenokārt tikai par satiksmes negadījumiem un dabas katastrofām. Vents atzīst, ka netic, ko stāsta latvieši, jo tāpat viņi izstāstīšot tā, kā paši gribot.

Jaunietim patīk būt informētam un pašam spriest un analizēt, jo viņš nemēdzot akli paklausīt un uzticēties, labāk pašam visu pārbaudīt un pārliecināties, vai informācija atbilst realitātei. Iespējams, tieši šīs rakstura iezīmes palīdzējušas puisim kaldināt uzvaru valsts olimpiādē un celt Valkas ģimnāzijas reitingu valstī vidējo izglītības iestāžu grupā. Ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga arī ir gandarīta par puiša panākumiem, piebilstot, ka viņš ir jauks un patiess cilvēks.

 

Būvinženieris vai grāmatvedis

Nokārtojot 12.b klases beigšanas gala eksāmenus, Vents domā, ka viena no viņa nākamajām profesijām varētu būt būvinženieris vai grāmatvedis, jo tās ir profesijās, kurās vienmēr būšot darbs. Viņš smejoties atklāj, ka iestāšanās humanitārā novirziena fakultātēs būšot pēdējais solis jo tā nebūšot nekāda studēšana, jo viņam tas tāpat padodoties.

Toties ielaušanās eksaktajās zinātnēs būšot īsts vīra pārbaudījums. Ventam ir mazliet žēl, ka būs jāatstāj Valkas ģimnāzija, jo skola viņam devusi daudz un nekad viņam nebūšot jākaunas no tā, ka absolvējis Valkas ģimnāziju. Viņš lepojas ar savu dzimto vietu, skolu, Latviju un to, ka ir latvietis.

Par to varēja pārliecināties arī vienā no ģimnāzijas sarīkojumiem, kurā Vents skolēnus aicināja nodziedāt valsts himnu bez fonogrammas, jo latvieši taču ir dziedātāju tauta.

Komentāri 14

Karpovas kundze, no sākuma bija Swetbank, tagad BBS. Nu jau vairs nav pat smieklīgi.

pirms 10 gadiem, 2010.05.08 12:29

ne draudzene

Nesprotu, kur tad ir ,tā Swetbank,tekstā gan iet runa par ziņu kanāliem ,ko skatās jaunietis BBS un CNN.Ko tad Karpova atkal kādām nodarījusi?Dažiem vajag iemācīties lasīt.

pirms 10 gadiem, 2010.05.08 12:46

BBC ziņas

Kādreiz tika mācīts, ka angļu valodas izruna nav tas pats, kas rakstība. Bet kur nu "Ziemeļlatvijas" žurnālistiem līdz tik gudrām lietām un Valkā jau vispār diez vai kāds zina, kas ir BBC - British Broadcasting Corporation. Vēl varu paskaidrot, ka Corporation izunā ar burtu K, bet saīsinājumā BBC C izrunā kā burtu S. Žēl, ka Krauklim neienāca prātā apgaismot žurnālisti. Tagad viņas nekompetences dēļ iznāk, ka tas puika nezina, ko skatās.

pirms 10 gadiem, 2010.05.08 15:23

Svetasbanka

Swetbank bija pagājušās nedēļas brīnums. Laikam jau pa pusei igauniski.

pirms 10 gadiem, 2010.05.08 15:24

miers

Puisis teica Bī Bī Sī un Karpova raksta BBS - tur arī tā nesaprašana. Bet vai tik ļoti par to jāsatraucas?

pirms 10 gadiem, 2010.05.08 22:35

Zibens

Nu stulbie mietpilsoņi, ka tik kādu apkrāmēt ar mēsliem. Būtu labāk lepojušies, ka puisis uzvarējis un "Ziemeļlatvija"' par to uzrakstījusi. Nē, vajag taču tēlot pārgudreļus un skaldīt matus...

pirms 10 gadiem, 2010.05.09 00:34

Inženieris

Kur tad tagad būvinženieris var dabūt darbu? Tad jau labāk ej pa grāmatvedi :)

pirms 10 gadiem, 2010.05.09 00:34

BBS Zibenim

Ar puisi jau viss kārtībā un arī prieks par viņa panākumiem. Kauns par avīzi. Vai tad patiešām pirms laikraksta izdošanas neviens cits rakstus neizlasa? Laikam taču vēl nav nolikvidēti tādi amati, kā, piemēram, korektors un redaktors. Par neskaitāmajām stila kļūdām šajā avīzē jau sen vairs nav vērts runāt, taču tik rupjas neprecizitātes, kādas tiek nopublicētas pēdējā laikā, ir vienkārši nepieņemamas drukātajā presē.

pirms 10 gadiem, 2010.05.09 08:13

BBS Zibenim

Ar puisi jau viss kārtībā un arī prieks par viņa panākumiem. Kauns par avīzi. Vai tad patiešām pirms laikraksta izdošanas neviens cits rakstus neizlasa? Laikam taču vēl nav nolikvidēti tādi amati, kā, piemēram, korektors un redaktors. Par neskaitāmajām stila kļūdām šajā avīzē jau sen vairs nav vērts runāt, taču tik rupjas neprecizitātes, kādas tiek nopublicētas pēdējā laikā, ir vienkārši nepieņemamas drukātajā presē.

pirms 10 gadiem, 2010.05.09 08:14

Ieva

Un, ja arī korektors un redaktors to angļu valodu ne tā...

pirms 10 gadiem, 2010.05.09 17:38

sala

Patīkami, ka Valkā ir tik erudīti jaunieši, kas arī zina, ko dzīvē vēlas sasniegt. Prieks par Ventu! Apsveicu!

pirms 10 gadiem, 2010.05.10 11:25

Izglītība