Vidzemē stipendiju studijām iegūst Smiltenes ģimnāzijas absolventi.

Smiltenes ģimnāzijas aizvadītā mācību gada absolventi Lauris Ločmelis un Nauris Vizulis katrs ieguvuši vienu tūkstoti latu lielu stipendiju studijām. Bijušie klasesbiedri studē datorzinātnes Latvijas Universitātē, Datorikas fakultātē, budžeta grupā.

 

Šādu materiālu atbalstu pirmajam studiju gadam Latvijas augstskolās varēja saņemt tikai divi jaunie informācijas tehnoloģiju studenti no katra Latvijas reģiona un Rīgas.

 

Galvas tiesu pārāki"Ļoti interesanti, ka abi stipendijas ieguvēji Vidzemē ir vienas skolas absolventi," secina Aiga Irmeja, "DPA" mārketinga komunikāciju vadītāja.

 

Uzņēmums "DPA" stipendijas jau otro gadu piešķir uzvarētājiem konkursā "Tev ir iespēja būt Pirmajam! Studē datorzinības - Informācijas tehnoloģijas!". Konkurss notiek sadarbībā ar Latvijas Izglītības fondu un Izglītības un zinātnes ministriju.

 

Pieteikties stipendijām varēja jebkurš 12. klases absolvents, kurš savas tālākās studijas saista ar IT tehnoloģijām. Pretendentus žūrija sijāja trijās kārtās.

 

Vidzemē pieteicās vairāk nekā 30 studentu. "Smiltenes ģimnāzija ir daudz ieguldījusi savos skolēnos. Viņi bija galvas tiesu pārāki, ar augstāku brieduma pakāpi, spriest spējīgāki un savu viedokli," N. Vizuli un L. Ločmeli slavē A. Irmeja.

 

Atzīst skolas nopelnu Galvenie kritēriji, vērtējot pieteikumus konkursam, bija katra pretendenta motivācija un pamatojums, kādēļ viņi vēlas studēt IT zinātnes, kā arī sekmes, ārpusskolas intereses un sasniegumi.

 

Abi bijušie Smiltenes ģimnāzisti skolas laikā piedalījās olimpiādēs un IT konkursos valstī, iegūstot godalgas. "Loģiskās domāšanas pamatā ir matemātika, un tas ir skolas nopelns," par panākto saka N. Vizulis. "Dabīgi, ka ģimnāzijā iegūtās zināšanas palīdzēja," piekrīt L. Ločmelis.

 

Smiltenes ģimnāzijas direktore Velga Mālkalne piebilst, ka abu daudzpusīgo jauniešu panākumos ir arī liels skolotāju nopelns.

 

"Pedagogam jāpamana skolēni, kuriem mācību priekšmets padodas, un jācenšas viņiem iedot vairāk, ieinteresēt un ievirzīt. Tas ir milzīgs darbs papildus mācību stundām," saka direktore.

Izglītība