Vidzemes augstskola aicina interesentus pieteikties 10.Baltijas Starptautiskajai vasaras skolai

Vidzemes augstskola (ViA) līdz 1.jūnijam aicina interesentus pieteikties 10.Baltijas Starptautiskajai vasaras skolai, - tā šogad notiks no 1.augusta līdz 17.augustam.

 

Kā aģentūrai LETA pastāstīja ViA Komunikācijas daļas vadītāja Liene Paegle, vasaras skola šogad norisināsies divās Baltijas valstīs - Latvijā un Igaunijā. Vasaras skolas temats būs "Komunikācija. Tehnoloģijas. Integrācija.", un tā pulcēs žurnālistikas, sabiedrisko attiecību, jauno mediju un masu komunikācijas studentus un citus interesentus no visas pasaules.

Plašāka informācija par pasākumu un pieteikšanās veidlapa pieejama vasaras skolas mājaslapā http://biss.va.lv.

 

Valmierā studenti starptautiski atzītu ekspertu vadībā teorētiski un praktiski iepazīsies ar jaunākajām tendencēm publiskās komunikācijas tehnoloģiju attīstībā. Pēc tam daļa dalībnieku dosies uz Daugavpili, daļa uz Narvu Igaunijā, kur iepazīsies ar mediju darbu divvalodu vidē un situāciju sociālās integrācijas jomā. Lai labāk izprastu mediju lomu sabiedriskās domas veidošanā šajās pilsētās, dalībnieki apmeklēs vietējo plašsaziņas līdzekļu redakcijas.

 

Vasaras skolas laikā studentiem būs iespēja arī mācīties vai atsvaidzināt latviešu un krievu valodas prasmes.

Vasaras skolas dalībniekiem no ārvalstīm būs iespēja iepazīt Latviju "no citas puses", vienu vakaru viesojoties kādā Valmieras vai tuvākās apkārtnes ģimenē. Pasākuma rīkotāji cer, ka šī iespēja palīdzēs vasaras skolas dalībniekiem iegūt jaunus draugus Latvijā un daudz patiesāk iepazīties ar ikdienas dzīvi Latvijā. Ģimenēm šī būs iespēja iepazīt studentus no citām valstīm un palīdzēt vasaras skolas rīkotājiem šo pasākumu padarīt vēl interesantāku.

 

Tāpēc ģimenes no Valmieras un tuvākās apkārtnes, kas vēlas uzņemt vienu ārzemju studentu uz vienu vakaru laikā no 1.augusta līdz 17.augustam, aicinātas aizpildīt veidlapu vasaras skolas mājaslapā.

 

Baltijas Starptautisko vasaras skolu jau 10. gadu rīko Vidzemes augstskola, bet šogad tās organizēšanā iesaistīta arī Daugavpils Universitāte un Narvas Koledža. Ik gadus vasaras skolai ir daudz draugu un atbalstītāju no valsts, pašvaldību un privātā sektora, kas piedāvā stipendijas vasaras skolas dalībniekiem. Daži no tiem jau apstiprinājuši savu atbalstu arī šogad - to vidū ir Izglītības un Zinātnes ministrija, Valmieras pilsētas pašvaldība, uzņēmumi "Lietišķās Informācijas dienests" un "Latvijas Mobilais telefons".

Izglītība