Vidzemes Augstskolā būs iespēja studēt inženierzinātnes

Pagājušo piektdien, 14. maijā, Vidzemes Augstskola noslēdza līgumu ar Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA) par 1,8 miljonu latu piešķiršanu, lai izveidotu inženierzinātņu studiju kompleksu. Iespējams, jau pēc trīs gadiem augstskolā varēs apgūt inženierzinātni.

21. gadsimtā inženierzinātne ir viena no galvenajām zinātnēm, jo gandrīz viss tagad balstās uz mūsdienu tehnoloģijām. Arī Vidzemes Augstskola dzīvo līdzi laikam, un jau pēc pāris gadiem topošajiem studentiem būs iespēja augstskolā studēt jaunas un noderīgas profesijas, kas saistītas ar inženierzinātni.

„Ziemeļlatviju" informē Vidzemes Augstskolas sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Leimane: „Šo projektu plāno īstenot no 2011. līdz 2013. gadam. Studiju kompleksā, ko paredzēts būvēt blakus esošai augstskolas ēkai Valmierā, Tērbatas ielā 10, izvietos modernas mācību telpas un ar jaunākām tehnoloģijām aprīkotas laboratorijas ar inženierzinātnēm un informācijas tehnoloģijām saistītos studiju virzienos.

Jau ir zināms, ka šajā studiju gadā augstskolā iesākts pavisam jauns studiju virziens - mehatronika (mācība par mehānismu un mehānisko sistēmu ar elektronikas un datortehnikas pielietojumu). Šāda vērienīga projekta īstenošana nozīmē, ka Vidzemes Augstskolai ir nākotne, un tā turpinās attīstīties studiju programmu ziņā.

Vienošanos parakstīja VIAA direktore Dita Traidās un ViA rektore Vija Daukšte, projekta kopējās izmaksas ir 1 835 765 lati. Līguma parakstīšanā klāt bija arī izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe, informē ministres padomniece komunikācijas jautājumos Agnese Korbe.

T. Koķe sacīja, ka konkrētais projekts būs ieguvums gan Latvijas jauniešiem, gan arī veicinās citu valstu jauniešu interesi par studijām Latvijā, turklāt "ViA jau ir bagātas starptautiskās sadarbības tradīcijas, kas stiprina pārliecību, ka ziņa par augstākās izglītības iespējām un uzlabojumiem Valmierā iegūs arī starptautisku skanējumu un piesaistīs citu valstu studentus".

Pašreizējie ViA studenti, īpaši no Sociālo zinātņu fakultātes (SZF), kas atrodas iepriekšminētajā Tērbatas ielā 10, uztver šo projektu ļoti pozitīvi tieši no praktiskā viedokļa, jo tad fakultātes nebūs izkaisītas dažādās ēkās pilsētā, bet būs vienkopus un varēs rīkot jaunus kopīgus pasākumus. Inženieru parādīšanās Vidzemes augstskolā ir arī prieka vēsts tieši SZF meitenēm, jo palielināsies stiprā dzimuma pārstāvju skaists. Kā zināms, SZF fakultātē aizvien dominē daiļais dzimums.

Izglītība