Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vidzemes reģionu pārstāvēs Valkas „Meža veči”

Pēc vairāk nekā mēneša garas intensīvas uzdevumu risināšanas skolēnu erudīcijas konkursā "eXperiments" noslēgusies otrā atlases kārta. Neklātienes finālā piedalīsies tikai 30 no 194 Latvijas 8. un 9. klašu skolēnu komandām. Pēc neklātienes izšķirošās kārtas būs zināma tikai viena katra reģiona komanda, kas dosies aizstāvēt savu godu un mērosies zināšanās LNT tiešraidē maija sākumā, lai iegūtu 2012. gada erudītu titulu un galveno balvu - ceļojumu uz kādu saulainu zemi. Zināšanu cīņa notiks starp Rīgas, Kurzemes, Zemgales, Latgales, Vidzemes reģiona un Rīgas pilsētas komandām.

Šogad "eXperimentā" pieteicās 1358 pamatskolu 8. un 9. klašu dalībnieki. Jau kopš janvāra beigām komandas ir cītīgi mācījušās un apguvušas jaunas zināšanas, lai sekmīgi piedalītos pirmajās divās neklātienes atlases kārtās. Līdz šim skolēni ir atbildējuši uz divdesmit "Iesildīšanās testa" jautājumiem un darbojušies "Eksperimentālajā izaicinājumā" - sagatavojot paši savus fizikas, enerģētikas un elektrodrošības uzdevumus, kā arī atrisinot 127 ekspertu un konkurentu sarūpētos uzdevumus.

Sāncensība par iekļūšanu neklātienes noslēdzošajā kārtā ritēja spraigi un intriģējoši, tikai daži punkti noteica vai komanda kvalificēsies nākamajai konkursa kārtai. Turklāt konkursa noteikumi bija stingri un komplicēti, nākamajā kārtā varēja iekļūt tikai tās komandas, kurām bija visaugstākais punktu skaits un kuras bija ieguvušas apstiprinājumu pašu sagatavotajam uzdevumam.

AS "Latvenergo" Korporatīvās sociālās atbildības projektu vadītāja Danute Kindzule komentē: „Laiks rit nemanot, šķiet skolēnu erudīcijas konkurss "eXperiments" ir nupat kā sācies, bet realitātē ir jau zināmi otrās neklātienes kārtas rezultāti.

"Eksperimentālajam izaicinājumam" ir izšķirošā nozīme, pēc tā noslēguma konkursa nākamajai kārtai kvalificējas tikai dažas komandas no plašā dalībnieku klāsta. Konkursa laikā pārliecinājāmies, ka, lai sasniegtu augstus rezultātus, nepieciešamas zināšanas, erudīcija un arī veiksme.

Jāatzīst, ka šogad konkursā piedalās ļoti daudz spējīgu un zinošu komandu. To pierāda skolēnu iesniegtie uzdevumi, kas bija ne tikai interesanti, bet arī āķīgi un unikāli. Pateicību noteikti pelnījušas visas aktīvās un atraktīvās komandas. Novēlu veiksmi un izdošanos arī tām komandām, kurām šogad neizdevās turpināt spēli."

Jau tagad ir sākusies konkursa nākamā kārta jeb neklātienes fināls, kas risināsies līdz pat 2. aprīlim. Tā laikā dalībnieki varēs parādīt savas prasmes, potenciālu un talantus. Komandu uzdevums būs atrast atbildes uz teorētiski un praktiski risināmiem uzdevumiem, kā arī izpaust savu radošo enerģiju un izdomāt veidu, kā tradicionālas un klasiskas profesijas padarīt daudz modernākas un inovatīvākas.

Latvenergo koncerns konkursu šogad realizē kopā ar portālu Draugiem.lv, ceļojumu biroju "Express Travel", žurnālu "Ilustrētā Zinātne", kompāniju "Tallink", izdevniecību "Lielvārds", skolēnu un studentu karti "ISIC", galda spēļu veikalu "LUDO" un vertikālo vēja tuneli "Aerodium".

Latvenergo koncerna erudīcijas konkurss "eXperiments" jau 17 gadus piedāvā skolēniem interesantā un aizraujošā veidā piedalīties erudīcijas spēlē, pildot eksakto mācību priekšmetu testus un uzdevumus, veicot fizikas eksperimentus, atbildot uz elektrodrošības jautājumiem, kā arī darbojoties radoši.

Konkursa mērķis ir aicināt skolēnus izglītoties par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu sadzīvē un skolā, kā arī mudināt jauniešus padziļināti apgūt eksaktos priekšmetus.

Konkursa neklātienes finālā Vidzemes reģionu pārstāvēs:

  • Gulbenes 2. vidusskolas komanda „Voltiņš”
  • Valkas ģimnāzijas komanda „Meža veči”
  • Sikšņu pamatskolas komanda „Atomi123”
  • Madonas pilsētas 1. vidusskolas komanda „SPEKTRS”

Izglītība