Vidzemes skolēnu un skolotāju programmēšanas skolas nodarbības

Sestdien, 13.februārī, Valmieras Valsts ģimnāzijā notiks Vidzemes skolēnu un skolotāju programmēšanas skolas nodarbības. ,portālu ziemellatvija.lv informē Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Tarbuna.

Nodarbībās klātesošie skolēni un skolotāji runās par grafiem, to veidiem, glabāšanu un izmantošanu programmēšanā, kā arī piedalīsies praktiskās nodarbībās. Nodarbībās plānots pārrunāt arī Valmieras pilsētas un novadu skolu informātikas olimpiādes uzdevumus.

"13.februāra nodarbība noslēgs Vidzemes skolēnu un skolotāju programmēšanas skolas nodarbību ciklu. Iepriekšējās nodarbībās pārrunāti vairāki ar programmēšanu saistīti temati - labas programmas veidošanas pamatprincipi, dinamiskā programmēšana, pirmskaitļu meklēšana un citi," stāsta Valmieras Valsts ģimnāzijas informātikas skolotāja Indra Caune.

„Katrā nodarbībā piedalās vairāk nekā desmit Valmieras Valsts ģimnāzijas, Valmieras Viestura vidusskolas, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas un Cēsu Valsts ģimnāzijas audzēkņi, kurus interesē programmēšana un ir vēlme pilnveidot savas zināšanas.

Nodarbības vada Latvijas Universitātes (LU) Matemātikas un informātikas institūta pētnieks Mārtiņš Opmanis, LU Datorikas fakultātes doktorants Rihards Opmanis, LU Datoriskas fakultātes maģistrants Rūdolfs Opmanis un LU Datorikas fakultātes maģistrants Artūrs Verza," - tā I. Caune.

Viņa piebilst, ka nodarbībās pārrunātie temati nav iekļauti skolu mācību programmās, tādējādi skolēni gūst jaunas zināšanas, kas noder gan piedaloties olimpiādēs, gan veidojot savu turpmāko karjeru.

Izglītība