Vijciemā: Visi ceram uz labiem rezultātiem

Vēl tikai divas nedēļas atlikušas līdz Latvijas Jaunatnes Ziemas olimpiādes startiem 12. un 13. februārī. Kā allaž, tiem gatavojas arī Vijciema pamatskolas jaunieši.

 

Māris Šaicāns "Ziemeļlatvijai" sacīja, ka pēdējās dienas treniņiem lielā aukstuma dēļ nebijušas visai piemērotas treniņiem, taču uz ledus jākāpj, neraugoties uz laiku. Viņš, tāpat kā visi pārējie, olimpiādei gatavojas gan sporta stundās, gan brīvajā laikā. Iepriekšējā olimpiādē ātrslidošanā Māris izcīnīja 1. un 3. vietu. 3. vietu izcīnīja arī Beāte Melbārde. Māris ļoti cer, ka izdosies vismaz atkārtot pērnā gada rezultātus.

 

Aiz līderēm paliks tukšums"Man ar gatavošanos sacensībām veicas itin labi kaut vai tāpēc, ka esmu ļoti izdevīgā situācijā - dzīvoju līdzās slidotavai. Trenēties varu katru vakaru. Faktiski jau mēs visi ceram uz labiem rezultātiem," smaida Guna Dudele. Viņa olimpiādē piedalīsies pirmo reizi.

Sporta skolotājs Salvis Lozda uzskata, ka starp puišiem labākie ātrslidotāji ir hokejisti Māris Šaicāns, Kristiāns Kalniņš un Klāvs Bošs. Meiteņu konkurencē neapšaubāmi ātrākās ir Beāte Melbārde un Guna Dudele. Diemžēl nākamgad viņas vairs nestartēs, jo mācās pamatskolas pēdējā klasē.

 

Sporta skolotājs norūpējies, ka aiz viņām pašlaik maiņas nav un paliks tukšums. "Uz olimpiādi Ērgļos brauks labākie. Bez šiem pieciem izteiktajiem līderiem spēkus izmēģinās arī vairāki citi. Viņiem jākrāj pieredze," uzskata S. Lozda.

 

Viņš atzīst, ka nav nekāds ātrslidošanas speciālists, taču sporta stundās skolēniem, jo īpaši līderiem, liek pildīt visdažādākos elementus, kas palīdz labāk apgūt slidošanas prasmes. Atkarībā no vecuma un dzimuma slidotājus gaida 800 un 333 metru gara distance.

 

Cīnīsies ar stiprākiemHokejistus trenē pagasta sporta metodiķis Juris Kalniņš. Viņš atzīst, ka uz godalgotajām vietām komandai grūti pretendēt, jo Vijciems ir vienīgā pamatskola Latvijā, kura piedalās ar savas skolas komandu. Nolikums atļauj spēlēt arī tiem skolēniem, kuri darbojas klubu komandā, sporta skolā un hokejā trenējas visu gadu.

 

Lielākoties olimpiādē būs komandas no Jelgavas un Rīgas. Vijciemā ir tikai trīs puiši, kuri trenējas Valmierā. "Šo sacensību līmenis ir ļoti augsts, un mums ir prieks, ka varēsim cīnīties ar spēkos stiprākām komandām," pauž treneris.

Skolas direktore Aīda Vītola informē, ka uz Ērgļiem dosies apmēram 15 skolēnu - hokeja komanda un arī tie, kuri piedalīsies tikai ātrslidošanā. Uzturēšanās izdevumus olimpiādē sedz bērni, bet autobusu apmaksās pagasta pārvalde.

Izglītība