Virtuozākie velobraucēji dzīvo Kārķu pagastā.

Pavisam šajās sacensībās piedalījās deviņas Valkas rajona komandas. Atzinības rakstus un T - krekliņus par piedalīšanos saņēma visu komandu dalībnieki un viņu skolotāji.

Foto šeit!

 

Nominācijā "Spicākā velobraucēja" uzvarēja Valkas pamatskolas skolniece Keitija Ontensone, bet par "Spicāko velobraucēju" atzina Armandu Zuti no Kārķu pamatskolas.

 

Kopvērtējumā 3. vietu izcīnīja Ērģemes pamatskolas komanda "Ērģeme", 2. vietā - Valkas pamatskolas komanda "Ašie", bet uzvarēja un Valkas rajonu valsts finālsacensībās 5. un 6. jūnijā Tukuma rajona "Ronīšos" pārstāvēs Kārķu pamatskolas komanda "Ripo".

 

K. Ontensone, jautāta, vai ilgi gatavojās šīm sacensībām, "Ziemeļlatvijai" atbildēja, ka nemaz. Viņa ar riteni braukā kopš bērnības, tāpēc visas iemaņas uzkrātas pamazām. Keitija ir ļoti sportiska meitene, jo trenējas florbolā, volejbolā un vieglatlētikā.

 

Kārķu pamatskolas komandu gatavoja skolotāja un šo bērnu audzinātāja Ineta Zute. "Tā nopietni gan praktiski, gan teorētiski trenējāmies pēdējās divas nedēļas. Sākotnēji pat nebija domas, ka šajā pasākumā varētu piedalīties, taču, kad uz skolu piezvanīja CSDD Valkas nodaļas vadītājs Agris Simulis, skolas direktore mūs tik ļoti atbalstīja, ka nevarējām nebraukt," smaida I. Zute.

 

 

Pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanas apmācībā daudz palīdzēja pagasta doktorāta feldšere Viktorija Veidemane. Vēl kārķēnieši par palīdzību ir pateicīgi Smiltenes "Velobodei Nr. 1". Skolotājas dēls Armands uz velosipēda sastopams katru dienu.

 

 

 Abi ar brāli izveidojuši savu BMX trasīti un tur tad arī pēc stundām rīko gonkas. Šajās sacensībās Armands savu riteni atveda līdzi, jo "savs ir savs", turklāt ierasts.

 

Katrā komandā bija trīs meitenes un trīs zēni. Bērniem bija jāprot veikli braukt ar velosipēdu, jāpārzina gan ceļu satiksmes noteikumi, gan jāmāk sniegt pirmā palīdzība cietušajam, gan arī jāzina sava braucamrīka uzbūve un kā to kopt un remontēt.

 

Piedaloties CSDD rīkotajos konkursos, ir iespēja krāt punktus, lai kopvērtējumā kļūtu par labāko CSDD satiksmes drošības skolu. Nedaudz vecākiem bērniem (6. - 8. klase) oktobrī būs iespēja piedalīties konkursā "Gribu būt mobils". Skolām, kuru komandas piedalīsies abos konkursos būs lielākas iespējas izcīnīt uzvaru.

Izglītība