Vislatvijas mazpulcēni sporto Smiltenē

Sestdien Tepera ezera apkārtnē norisinājās 14. mazpulku sporta spēles "Ķeram vasaru", kurās piedalījās 214 mazpulcēni no visas Latvijas. Viņi sportojot iepazina pilsētas un Smiltenes pagasta skaistumu.

 

"Kopā mums izdodas noķert vasaru. Man te ļoti patīk, jo īpaši Smiltenes daba. Protams, arī sporta spēles. Patika stafete pa parku. Grūtāk veicās ar ūdens smelšanu saujā no ezera. Šī diena, tāpat kā mazpulku dzīve ikdienā, ir izglītojoša, radoša un aizraujoša," domā 14. mazpulku sporta spēļu dalībniece Paula Kirilova no Līvāniem.

 

 

Viņa ir pārliecināta, ka šādām mazpulcēnu aktivitātēm ir jāpastāv. "Te satiekas mazpulku komandas no visas Latvijas. Parasti var sadraudzēties ar citiem vai satikt nometnēs iepazītos draugus," piebilst meitene.

 

Katrs kārtīgs mazpulcēns zina, ka sporta spēles ir tradīcija. Gadu no gada tās rīkoja kāds no mazpulkiem. Taču šogad tie atteicās organizēt pasākumu finansiālu apsvērumu dēļ. "Ņemot vērā Latvijas dižķibeli, mums pateica, ka šogad sporta spēles nebūs. Rīgas klubiņš, kurā darbojas bijušie mazpulcēni nosprieda, ka tradīciju nevar lauzt. Biju pārliecināta, lai cik tas prasītu, bet mēs to izdarīsim. Tā arī notika," stāsta Rīgas mazpulku klubiņa vadītāja Lāsma Mencendorfa.

 

 

Jauniete atzīst, ka vietas izvēle bijusi nejauša. "Smilteni ieteica viena meitene no klubiņa. Viņa pati ir no Grundzāles, bet mācījusies Smiltenes tehnikumā. Sākumā apskatījos vietu kartē, tad vairākas reizes atbraucu līdz šejienei. Vislielāko prieku izraisīja Smiltenes domes un pagasta atsaucība. Viņi par šo pasākumu mums neprasīja samaksāt. Citās vietās par īri jāatdod pat 300 latu. Mēs bijām tik priecīgi, ka visu dod par velti. Uzzinājām, ka Smiltenē aktīvi darbojās arī jauniešu dome. Tās prezidente Inga Ērgle mums palīdzēja noorganizēt sporta spēles," priecājas klubiņa vadītāja.

 

Sporta spēles ir tikai viena no skolēnu aktivitātēm. Viņi darbojas visu gadu. Mazpulku ideja ir mācoties darīt un darot mācīties. Mazpulcēniem gads sākas pavasarī, kad viņi kopā ar vadītājiem izstrādā projektus. Iesaistās konkursos, ko veido kopā ar dārzeņu audzētājiem. Piemēram, šogad ir kartupeļu gads.

 

 

 

Kāds no mazpulkiem pēta tupeņu slimības, cits uzzinās, cik liela raža būs, iestādot desmit kartupeļu. Turklāt tiek rīkotas konferences, semināri un nometnes. Tomēr vēl nav zināms, vai šogad būs mazpulku nometne.

 

"Mazpulkos ir ļoti interesanti. Pie mums tas kļūst populāri, pašas nesen iestājāmies. Gatavojam projektu, palīdzam veidot pasākumus. Tas ir interesantāk nekā sēdēt internetā. Forši, ka var arī kopīgi atpūsties. Mēs sporta spēlēs esam pirmo reizi. Gribētu arī zināt, kā ir nometnē," spriež Inese, Alise un Arita no Alūksnes rajona.

 

Izglītība