X Latvijas skolēnu svētkos Smiltenes un Strenču kolektīvi - pat vislabāko vidū 1

X Latvijas skolēnu svētkos Smiltenes un Strenču kolektīvi - pat vislabāko vidūX Latvijas skolēnu svētkos Smiltenes un Strenču kolektīvi - pat vislabāko vidū.

Uz X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem tiek visi Smiltenes, Strenču un Valkas novada skolēnu 12 kori, kurus žūrija šomēnes vērtēja konkursā Smiltenē."Ļoti labi. Godam izturēts. Turklāt trīs kori dziedās finālkoncertā," par rezultātiem priecājas Smiltenes bērnu un jauniešu interešu izglītības centra direktore Inga Sīmane.

Pārvar atlases barjeruPēc koru koncertu skašu rezultātu apkopošanas Latvijā ir noskaidroti 328 labākie skolēnu kori, kuri piedalīsies X skolēnu dziesmu un deju svētkos. Svētki notiks Rīgā no 6. līdz 11. jūlijam.

Uz svētkiem izvirzīti tie kori, kuru sniegums skatēs novērtēts ar vismaz 34 punktiem no 50 maksimālajiem. Mazāk par 34 punktiem nebija nevienam korim, kas dziedāja skatē Smiltenē.

Svētku koncertā "Mana zeme - zemīte jaukā", kas 10. jūlijā notiks Mežaparka estrādē, dziedās arī: Strenču vidusskolas un Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas zēnu kori, Smiltenes ģimnāzijas kora "Lido" studija, Strenču vidusskolas 5.-9. klašu koris, Valkas novada 5.-9. klašu apvienotais koris, Palsmanes pamatskolas koris, Smiltenes Centra vidusskolas 5.-9. klašu koris, Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas 3.-6. klašu koris, Smiltenes ģimnāzijas koris "Lido", Smiltenes Profesionālās vidusskolas un Smiltenes Centra vidusskolas apvienotais koris, Smiltenes tehnikuma koris un Valkas ģimnāzijas koris.

Svētku komunikācijas darba grupas vadītāja Aiga Ozoliņa informē, ka pavisam skatēs kopumā piedalījās 391 koris un vairāk nekā 16 000 koristi zēnu, 5.-9.klašu, vidusskolas meiteņu un jaukto kolektīvu grupā. Vislielākā konkurence bija 5.-9. klašu koriem. Šajā grupā startēja 208 kolektīvi. Jaukto koru grupā sacentās 105 kolektīvi.

Tiek pat Latvijā labāko vidū7 .jūlijā Rīgas Latviešu biedrības namā notiks koru fināla konkurss jeb tā saucamie koru kari, uz kuriem izvirzīti 76 Latvijas labākie skolēnu kori. Šie kolektīvi skatēs saņēma vairāk nekā 43,50 punktus. "Koru karos" dziedās arī Smiltenes ģimnāzijas koris "Lido" un "Lido" studija (abu kolektīvu diriģente Valda Sedola, koncertmeistare Ilze Megne) un Strenču vidusskolas 5.-9. klašu jauktais koris (diriģente Inese Niklaviča, koncertmeistare Jana Vaivade).

Vēl 7. jūlijā Rīgā notiks skolēnu pūtēju orķestru fināla konkurss. Uz to izvirzīts arī Smiltenes mūzikas skolas pūtēju orķestris (diriģents Pēteris Vilks).

Skolēnu deju kolektīvu laureātu koncertā svētkos Rīgā 6. jūlijā dejos arī smiltenieši: Tautas deju ansamblis "Ieviņa", "Ieviņas" studija (abu kolektīvu vadītāja Evita Kaķīte-Brasa) un "Dadzīšu" 1.-2 klases un 3.-4 klases kolektīvi (vadītājas Māra Leja un Dagmāra Leja).

Komentāri 1

XXX

un kur tad Valkas novads, slavenais ģimnāzijas deju kolektīvs, ka iztikuši bez rezultātiem

pirms 10 gadiem, 2010.05.24 22:45

Izglītība