Zemeslodei draud briesmas – kaut kas ir jādara 1

Valkas mākslas skolas audzēkņi piedalījās uzņēmuma "Zaļā josta" un interneta portāla www.atkritumi.lv rīkotajā vizuālās mākslas konkursā "Zaļas domas par Latviju". Iegūta arī balva.

 

Skolotājas Daigas Soloveiko audzēkņi zīmēšanas nodarbībās veidoja plakātiskus darbus par to, kā rūpējamies par tīru vidi sev apkārt. "Šie darbi bija kā idejas par to, kas darāms vides aizsardzībā, kas notiek, ja to posta ilglaicīgi. Tie ir kā trauksmes signāls," skaidro pedagoģe.

 

 

 Skolēni lieliski izprata viņas idejas par vides aizsardzību un, kopīgi diskutējot, nonāca pie rezultāta - katrs 3.a kursa audzēknis izveidoja savu plakātu.

 

Konkursam darbus iesniedza Dāgs Ikšelis, Daniela Stoša, Ērika Tomiņa, Elīna Bērziņa, Elīna Leimane, Rauls Ontensons, Olga Derjabina, Simona Kalniņa un Līva Kreile.

 

Šis konkurss bija tikai mākslas skolu audzēkņiem. Pedagogiem ir prieks, ka Valkas mākslas skola ir iekļuvusi starp labākajām valstī. Apbalvoto skaitā iekļuva valcēniete Elīna Bērziņa ar savu darbu "Zemeslodei draud briesmas".

 

 

Viņa saņēma godalgu par visveiksmīgāko dabas saudzēšanas idejas attēlojumu zīmējumā. "Uzzīmēju rokās turētu bumbu, kurā sapresēti atkritumi. Tā ir kā piesārņota zemeslode, kas cenšas atbrīvoties no atkritumiem," stāsta darba autore.

 

Līdztekus diplomam Elīnai pasniedza eļļas krāsu komplektu, paleti un otu. Viņa teic, ka mākslas skolā šis komplekts noderēs. Elīna ir Valkas ģimnāzijas 7. klases audzēkne, bet mākslas skolā - 3. kursā. "Man prieks, ka Elīna mācību procesā vienmēr ir ļoti aizrautīga, pieņem dažādus pārbaudījums un veiksmīgi tos atrisina. Audzēkne aktīvi pilnveido savu talantu," meiteni raksturo D. Soloveiko.

 

Labākos darbus ievietos 2009. gada uzņēmuma kalendārā. Interneta portālā ir aplūkojami visi Latvijas mākslas skolu audzēkņu darbi, kas ieguva balvas.

 

Pedagoģes uzskata, ka bija ļoti sarežģīti veidot darbus par to, kā mēs rūpējamies par Latvijas dabu, lai saglabātu tīru vidi sev apkārt. Skolotājas Gundas Sīmanes audzēkņi izveidoja Latvijas zaļo jostu no saviem krāsainajiem gleznojumiem, kuros attēlota valsts krāšņā daba.

 

 

Šo darba tapšanā bija iesaistīti audzēkņi no 1., 2. un 3. kursa. Aktīvākie mazie gleznotāji bija Kristiāna Baranova, Karīna Kurpniece, Kristers Pulle, Sindija Šauriņa, Jānis Maksurovs, Jurģis Mežulis, Madara Salma, Kristīne Tene, Baiba Luca, Elīna Bogdanova, Dita Ostapko, Līva Kreile un Elīna Leimane.

 

Skola aicina pieteikties jaunus audzēkņus 2008./2009. mācību gadam katru darba dienu no pulksten 9.00 līdz 17.00. Uzņem dažāda vecuma skolēnus bez iestājpārbaudījumiem. Sīkāka informācija pa tālruni 64724078.

Komentāri 1

Fakts

Mazāk vajag mežos gāzt atkritumus-pampērus ar čupām!Kurš,tad rūpēsies-ja ne mēs paši?

pirms 12 gadiem, 2008.05.30 16:39

Izglītība