Zemkopības ministrs ciemosies pie konkursa "Mūsu mazais pārgājiens 2007" laureātiem Smiltenē

Šodien zemkopības ministrs Mārtiņš Roze (ZZS), turpinot pērn sākto tradīciju jaunā mācību gada sākumā apmeklēt kādu no konkursa "Mūsu mazais pārgājiens" uzvarētājiem, ciemosies Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolā.

 

Kā aģentūru LETA informēja Zemkopības ministrijas (ZM) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļā, Roze tiksies ar 2.a, 2.b un 2.c klašu apvienoto kolektīvu, kas 2007.gadā konkursā "Mūsu mazais pārgājiens" 1.-4.klašu grupā ieguva 3.vietu.

 

 

"Šogad, apmeklējot kādu no konkursa "Mūsu mazais pārgājiens" laureātiem, vēlējos satikt visjaunākos konkursa dalībniekus, tāpēc apciemošu to kolektīvu, kas savu konkursa darbu sagatavoja, mācoties pirmajā klasītē.

 

 

Skatot konkursa darbus, mani pārsteidza, ka Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas pirmo klašu apvienotais kolektīvs ir sagatavojis sirsnīgu darbu, aprakstot pirmo skolas gaitu pārgājienu pa Smiltenes ievērojamākajām vietām, kad bērni iepazina savas pilsētas dabas daudzveidību, mācījās pazīt kokus un izprast, cik ļoti svarīgi un nepieciešami ir saudzēt dabu," sacīja Roze.

Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolā ministrs viesosies plkst.15.

 

 

Jau ziņots, ka, sākoties jaunajam mācību gadam, ZM sadarbībā ar Latvijas Kokrūpniecības federāciju izsludināja konkursu Latvijas skolu jaunatnei "Mūsu mazais pārgājiens". Konkursā aicināti piedalīties visu Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi un mazpulki.

 

 

Šā gada konkursā "Mūsu mazais pārgājiens 2008" mērķis ir rosināt bērnus un jauniešus izpētīt koksnes izmantošanas plašās iespējas un iepazīt tās izmantošanas veidus, kā arī sekmēt bērnu un jauniešu interesi un zināšanas par mežu un tā nozīmi tautsaimniecībā.

 

 

Lai piedalītos konkursā, kolektīvam jādodas izpētes pārgājienā vai ekskursijā uz kādu koksnes produktu ražotni un objektiem, kurā ir izmantota koksne vai koksnes materiāli, lai iepazītos ar koksnes apstrādes un izmantošanas veidiem un sagatavotu radošu izpētes darbu.

 

 

 Pēc tam jāsagatavo izpētes darbs - pārgājiena vai ekskursijas apraksts brīvā stāstījumā, esejas vai citā literārā formā par interesantiem atklājumiem vai novērojumiem saistībā ar koksnes apstrādi un izmantošanu tautsaimniecībā, sadzīvē, arhitektūrā, atpūtā, papildinot aprakstu ar vizuālo informāciju, piemēram, zīmējumiem, kartēm, fotoattēliem.

 

 

Šogad konkurss "Mūsu mazais pārgājiens" notiks trešo reizi. Katru gadu konkursa dalībnieku skaits arvien pieaug - 2006.gadā konkursā tika iesūtīti 119 darbi, bet 2007.gadā - jau 165. Iepriekšējos gados konkursa "Mūsu mazais pārgājiens" uzdevums bija apzināt Latvijas mežos sastopamās dabas un kultūrvēsturiskās vērtības.

 

Izglītība