Ziedi, smaidi un vēlme mācīties (papildināts ar fotogrāfijām) 6

Liela daļa vecāku un bērnu pagājušās nedēļas nogalē, raugoties lietus mākoņos, klusībā vēlējās, kaut tikai 1. septembris būtu saulains. Šī vēlēšanās piepildījās. Pirmā skolas diena atnāca gaiša un saulaina.

 

Varbūt arī tādēļ Valkā, Lugažu laukumā, kur uz mācību gada atklāšanu pulcējās Valkas pamatskolas un ģimnāzijas audzēkņi, bija tik daudz smaidu un laba garastāvokļa. Skolēnu vidū netrūka arī apņēmības labi mācīties. "Ir skaidrs, ka jāmācās. Cita mērķa nav," saka 9. klases skolnieks Mārcis Auzāns. "Ļoti labi, ka tik saulains laiks pirmajā skolas dienā. Tas rada prieku un apņēmību mācīties," atzīst devītklasniece Dace Tuvikene.

 

Svinīgo pasākumu atklāja Valkas domes Izglītības nodaļas vadītāja Līga Veinberga. Viņa apliecināja, ka pašvaldība un skolu vadība ir parūpējušās, lai šogad būtu vēl labāki mācību apstākļi. "Šodien, ieejot savās klasēs un kabinetos, varēsit pamanīt daudz ko jaunu. Jūs sagaida izremontētas telpas, jauni datori un mācību līdzekļi.

 

 

 Esam strādājuši, lai jums būtu viss nepieciešamais sekmīgam mācību darbam. Pilsēta lepojas ar savām skolām, jo tajās ir spējīgi skolēni un talantīgi pedagogi," uzrunājot skolu kolektīvus, teica L. Veinberga.

 

Kā ik gadu, arī tagad pastiprināta uzmanība tika veltīta 1. klašu skolēniem. Klātesošie ar aplausiem sagaidīja pirmklasniekus, kurus kopējā skolēnu pulkā ieveda 12. klašu audzēkņi. Nākamie absolventi mazajiem novēlēja kļūt stipriem un gudriem.

 

Valkas domes priekšsēdētāja Unda Ozoliņa skolēniem novēlēja būt aktīviem mācībās un pilsētas sabiedriskās dzīves veidotājiem.

 

Skolēnus sveica arī Valkas pagasta padomes priekšsēdētājs Guntis Bašķis, no kura vadītā pagasta daudzi bērni mācās pilsētas skolās.

 

Viņš arī turpmāk apsolīja palīdzēt mācību iestādēm un kā zīmi, ka sadarbība nebeigsies, pasniedza skolu direktorēm ziedus.

 

Valkas pamatskolas direktore Nadežda Možarova pirmklasniekiem novēlēja droši ienākt skolā un saprast, ka mācīšanās ir viens no galvenajiem cilvēka uzdevumiem.

 

Valkas ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga informēja, ka aizritējušā mācību gada ģimnāzijas absolventi ir ar ļoti labiem rezultātiem nokārtojuši centralizētos valsts eksāmenus un lielākā viņu daļa ir veiksmīgi iestājusies augstskolās.

 

 

 "Mūsu absolventi šogad mācīsies Ventspils augstskolā, Latvijas Universitātē, Sporta akadēmijā, Vidzemes augstskolā, Jūras akadēmijā un citās augstskolās. Viens absolvents studēs Lielbritānijā. Lai jums visiem tāpat veicas," novēlēja L. Kreicberga.

 

Kā atmiņu no pirmās skolas dienas pirmklasnieki Lugažu laukumā atstāja ar krītu uz asfalta uzrakstītus savus vārdus. Un tad jau debesīs pacēlās krāsaini baloni kā apliecinājums, ka visu skolēnu sapņiem lemts piepildīties.

Komentāri 6

Nostaļģija

Žēl, ka skolēns nepiedzīvo to sviļņojumu un prieku, kā pirms daudziem gadiem es un mani draugi, kad skolas pirmajā un pēdējā dienā visi pa klēsēm tika izsaukti un iznāca caur skolas parādes durvīm,kāpa pa kāpnēm un uz mums noraudzījās citu klašu skolnieki un vecāki. Žēl, ka šī jaukā tradīcija ir aizmirsta. Un jau kuro gadu visi pulcējas Lugažu laukumā, kas nerada nekādas izjūtas.

pirms 12 gadiem, 2008.09.01 15:41

skolotāja no pamatsk.

Mums pašiem šodien notika ļoti jauka līnija! Ar piespiešanu kopības sajūtu Lugažu laukumā radīt nevar! Un tās garās apsveikuma runas nav priekš bērniem!!!

pirms 12 gadiem, 2008.09.02 12:49

smiltenietis

Ka no malas paskatās bildēs, skaisti -visi pilsētas skolas bērni vienuviet, kopīgi baloni traucas zilajās debesīs, visiem tiek Domes vadības sveicieni un gādība. Tomēr jāpiekrīt Nostaļģijai- katram sava skola un vieta ir tik svarīga. Smiltenē vieniem tas notiek bērnišķigāk ar lielu leļļu piedalīšanos, otriem sisrsnīgi un akadēmiskāk ar mazo skolnieciņu no 1.kl. un lielo skolnieku no 12.kl. dzejisku sarunu... Kam seko jaukā tradīcija -iešana pa parādes durvīm un kāpšana pa kāpnēm, un vecāku nolūkošanās. Bet valcēniešiem vajadzētu novērtēt pašvaldības rūpes un labo gribu

pirms 12 gadiem, 2008.09.02 15:53

Erna

Man gan patika svētki Lugažu laukumā. Mani bērni mācās katrs savā skolā un es nekādi nevarētu būt kopā, bet Lugažu laukumā man ir tā iespēja iet ar bērniem kopā un būt tur svētku brīdī nedalot, pie kura nu šogad iešu.
Paldies rīkotājiem, paldies Dieviņam, par jauko, saulaino laiku!
Izjūtas nav jāgaida, kad kāds radīs, bet pašam jārada un tad arī viss būs jauki un labi.

pirms 12 gadiem, 2008.09.03 20:35

dzenis

Bet to bildi izbojā viens riktīgs svinīgā pasākuma balonu laidējs adidas trenniņjakā. Tas tik ir smieklīgi. Bet varbūt zināmā Valkas stila reklāma ko?

pirms 12 gadiem, 2008.09.04 10:54

Izglītība