Zināšanas pilnveido gan praksē, gan konkursā “Automehānika 2010” 2

Smiltenes Profesionālās vidusskolas audzēkņi atgriezušies no prakses uzņēmumos, kur nostiprinājuši savas zināšanas un praktiskās iemaņas pirms kvalifikācijas eksāmena. Daudzi no topošajiem speciālistiem sevi apliecinājuši kā labi sagatavotus profesionāļus, jo pēc prakses varēs turpināt darbu uzņēmumos.

Audzēkņus pēc skolas beigšanas gaida darbavietās visā Latvijā, sākot no Liepājas līdz pat Balviem, kā arī ārzemēs. Piemēram, Jānis Ločs turpinās strādāt prakses vietā z/s „Straujas", Raivis Muižnieks uzņēmumā „Grantiņi - 1", Jānis Gonšteins „Auto Alūksne", Andi Bruzuli gaida Liepājā un Juri Leišaunieku Balvos.

Gatis Skrastiņš pēc skolas beigšanas turpinās mācības ceļu būves un remonta uzņēmumā „Štokenbeka" Tukumā. „Skolā iemācītā teorija ļoti noderēja tālāk praksē. Ja kaut ko nezināju, tad palīdzēja meistars," stāsta G. Skrastiņš.

 

Labi rezultāti republikas mērogā

Noderīgas turpmākajā darbā būs zināšanas, kuras 4. kursa audzēkņi Jānis Strazdiņš un Matīss Palejs ieguva gatavojoties republikas automehānikas konkursa „Automehānika 2010" finālam. Konkursa pirmajā kārtā viņi iekļuva 15 labāko skaitā, ar to izcīnot "Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas" un tās pilotu Māra un Anda Neikšānu viesošanos skolā.

Starp 15 finālistiem puiši ieguva 5./6. vietu, katrs saņemot balvā SIA „Volvo Truck Latvia" specbalvu - instrumentu kasti, kuras vērtība ir ap 200 latu.

M. Palejs skaidro, ka dalībai konkursam viņus abus ar J. Skrastiņu izvēlējies skolotājs, pēc pirmā kvalifikācijas eksāmena daļas rezultātiem. „Sākumā bijām skeptiski noskaņoti, bet pēc pirmajiem sasniegumiem bija sajūta, ka sasniegsim ko vairāk," atceras M. Palejs.

Viņš norāda, ka konkursa finālā bijuši 15 pārbaudījumi, kas bijuši cits par citu sarežģītāki, piemēram, metināšana, kardāna maiņa, instrumentu atpazīšana, dažādas darbības ar jaunajiem automašīnu testeriem, darbs pie smagajām mašīnām „SCANIA" un „VOLVO truck", lukturu regulēšana, riepu montēšana un motociklu remonts.

„Nelielas problēmas sagādāja uzdevums pie smagās mašīnas, jo tur bija pilnīgi jauna tehnika, taču ar visu labi tikām galā. Konkurss viennozīmīgi deva augstāku pašvērtējumu par savām spējām, kā arī pieredzi. Pēc skolas beigšanas vēlos studēt augstskolā," norāda M. Palejs.

Audzēkņiem ir nopietna attieksme

Skolas direktors Dainis Moruzs par audzēkņu sasniegumiem ir gandarīts. „Piektā/sestā vieta republikas līmenī ir augsts sasniegums. Tas liecina par skolas pedagogu darbu. Arī daudziem audzēkņiem attieksme ir nopietna, tāpēc arī šāds augsts rezultāts.

Audzēkņus konkursam gatavoja speciālo priekšmetu pasniedzējs Augusts Būce. Viņš norāda, ka konkursa programmu sastādīja darba devēji un jautājumi atklājās tikai konkursā.

„Pirms konkursa daudz strādājām gan pie teorētiskajām, gan praktiskajām zināšanām," skaidro A. Būce. Viņš uzskata, ka arī pašreizējos 1. - 3. kursa audzēkņos ir potenciāls, taču labus sasniegumus var iegūt tikai ar lielu darbu.

Skolas vadība ir gandarīta ar skolēnu sasniegumiem un vēl veiksmi turpmākajā darbā Latvijas ceļu būves un autoremonta uzņēmumos, kā arī gaida nākamos audzēkņus. Pieteikties var līdz 16. jūlijam. 2010./ 2011. mācību gadam uzņem audzēkņus, kuri vēlas iegūt celtniecības un ceļu būves mašīnu mehāniķa vai automehāniķa kvalifikāciju.

Komentāri 2

fui

Es pieņemu, ka kļūdas var gadīties, bet nu tik daudz...

pirms 10 gadiem, 2010.06.24 15:20

Izglītība