Zinātnieki Smiltenes ģimnāzijā stāstīs par nākotnes enerģētiku

Šo piektdien, 20. martā, Smiltenes ģimnāzijā lekcijas lasīs Latvijas zinātnieki. Tiks veikti eksperimenti un demonstrējumi dabaszinībās.

 

Pēc skolas absolventa, fizikas doktora Jāņa Klepera ierosinājuma Smiltenes ģimnāzija pirmo reizi rīko dabaszinību dienu "Vienkārši par neparasto". Tās pasākumus var apmeklēt ne vien skolēni, bet arī ikviens interesents, iepriekš piesakoties pa tālruni 29272170 direktores vietniecei Ingai Savickai.

 

Piektdien no pulksten 9.55 līdz 10.45 būs darbs interešu grupās. Bioloģijas kabinetā ģimnāzijas absolvente, tagad Latvijas Universitātes (LU) Bioloģijas fakultātes studente Inga Freiberga un viņas pasniedzējs Oskars Keišs stāstīs par putniem un to gredzenošanu, bet pēc tam aicinās ārā uz lekciju "Putnu dziesmas skolas bērzos".

 

 

Fizikas kabinetā nodarbību "Saistošā astronomija" vadīs astronomijas entuziasts smiltenietis Tomass Krīgers.

 

Skolas zālē pedagogi, skolēni un absolventi piedāvās eksperimentus un demonstrējumus dabaszinībās: saules mašīnas, Saules vērojumus teleskopā, ja būs piemēroti laika apstākļi, kristalizāciju un citus aizraujošus eksperimentus.

 

No pulksten 11.00 līdz 13.00 skolas zālē lekcijas lasīs zinātnieki. Ķīmijas doktors Guntars Vaivars stāstīs par ūdeņraža degšūnu - darbības principu un pielietošanu. Zinātnieks septiņus gadus strādājis Keiptaunas Universitātē Dienvidāfrikā ūdeņraža tehnoloģijas jomā.

 

 

 Lekciju "Alternatīvās un atjaunojamās enerģijas ar ūdeņradi - Latvijas nākotnes enerģētika" lasīs J. Kleperis. LU studente Ilze Klepere stāstīs par ūdeņraža iegūšanu netradicionālos veidos.

Izglītība