Zviedrijā piena zupu ar rīsiem ēd kā desertu 11

Vakar vairākās Valkas novada skolās viesojās Norčepingas Rotari kluba pārstāvji, kuru interesējās, kā notiek otrklasnieku pusdienu organizēšana un ko bērni ēd skolas ēdnīcā.

"Ziemeļlatvija" jau ir rakstījusi, ka kopš aizvadītā gada Valkas novada skolās brīvpusdienas ēd ne vien pirmklasnieki, bet arī 2. klases skolēni. Tas notiek, pateicoties Valkas Rotari kluba projektam, kuram ziedojumus savāca rotarieši no Zviedrijas.

Garšo "ķieģelītis" Otrdien rotarieši - Eva Hallermalma Hammarstroma un Norberts Bechtels no Nočepingas pilsētas Zviedrijā - ieradās Valkas pamatskolā. Pirms neliela skolēnu koncerta noskatīšanās un mācību iestādes aplūkošanas viesus skolas ēdnīcā sēdināja pie galda un pasniedza to pašu ēdienu, ko baudīja skolēni un pedagogi.

Zviedri bija nedaudz izbrīnījušies, ka pirmajā ēdienā jāēd piena zupa ar rīsiem, jo savās mājās viņi to bauda kā desertu. Otrajā ēdienā bija makaroni ar mērci un kotleti, bet saldajā - sula. Evai garšoja rupjmaize, tā saucamais "ķieģelītis", kas tapis vietējā maizes ceptuvē.

Abi atzinīgi izteicās gan par ēdiena kvalitāti, gan arī par porcijas lielumu. Skolas direktore Nadežda Možarova atklāja, ka skolas pavārei pusdienas jāpagatavo tā, lai tās būtu ne vien veselīgas un sabalansētas, bet izmaksātu no 90 santīmiem līdz 1,10. Pavāres ikdienā pārbauda skolas medicīnas darbiniece un arī direktore, kā arī vecāku padomes pārstāvji.

Piedalās forumāTo, vai vietējo rotariešu sadarbība ar zviedriem turpināsies, būs zināms jau tuvākajās dienās. Par to "Ziemeļlatvijai" apsolīja informēt Valkas Rotari kluba prezidente Ina Nagle. Valcēnieši bija cerējuši, ka viesos, kā bija solīts, ieradīsies arī starptautiskās labdarības organizācijas "Rotary International" prezidents Džons Kenijs, kurš kopš 19. marta viesojas Latvijā.

Viņa apmeklējuma mērķis ir iepazīšanās ar Latvijas Rotari klubu darbību un situāciju labdarības jomā Latvijā. Šī ir pirmā "Rotary International" vadības vizīte Latvijā kopš valsts neatkarības atjaunošanas.Sestdien arī valcēnieši piedalījās Latvijas rotariešu forumā, kurā Dž. Kenijs teica svinīgo uzrunu.

Komentāri 11

zzs

Rotarieši malači, ka ar šī projekta starpniecību dod iespēju visiem novada otrkalsniekiem pusdienas saņemt par brīvu.Lai veicās arī turpmāk:))

pirms 11 gadiem, 2010.03.23 08:43

prahtweeders

Ko tad nu pēkšņi tik kautrīgi apraujat beigas,Karpovas kundze?Vai tad arī jūsu lasītāji nav pelnījuši zināt,kāpēc lielais sabiedriskais darbinieks Džons Kenī plānoja braukt uz Valku,bet netika tālāk par Cēsīm.Vai tik tā atbilde nebūs tāda,ka,ņemot vērā Valkas novada pieticīgos apgriezienus,vietējie rotarieši tā īsti nekvalificējas šī bagātnieku klubiņa augstajām prasībām?Jo,vismaz Rietumu valstīs,Rotarī klubs pastāv nevis lai dalītu ubagdāvanas,bet gan biznesa kontaktu dibināšanai.Tā viņu labdarība tāds teātrītis vien ir.Tieši tāpēc Valkas rotarieši var tēlot pilsētu pārvaldošu masonu ložu mājās,bet sestdienas saietā bija spiesti kremtošām sirdīm sēdēt Rīgas pāvu spalvu paēnā.

pirms 11 gadiem, 2010.03.23 11:11

Labrīt

LV vispār nav deserta-ir tikai pārtikas pakas.

pirms 11 gadiem, 2010.03.23 11:45

Žēl ka notiek kārtējā izrādīšanās... bērns atnākot no skolas pirmo reizi pateica, ka bijušas normālas siltas!!!!!!!!!!!!!!!!!! pusdienas..... man trūkst komentāru...... žēl.......

pirms 11 gadiem, 2010.03.23 13:09

Inta

Tā nu gan nav taisnība, manējie apmierināti-pusdienas ir gan garšīgas, gan pietiekami lielas.Labi, ka manam otrklasniekam nevajag par tām maksāt, be māsai no 7 klases pašiem tas jādara.Tā māte, kas te raksta nepatiesību, vajadzēja bērnam paskaidrot, ka nav labi melus izplatīt, it sevišķi vēl, ja pats nemaz pusdienas neēd.

pirms 11 gadiem, 2010.03.23 14:39

!!!!

neiet runa par garšīgumu un porciju lielumu, bet par ēdiena siltumu!!!

pirms 11 gadiem, 2010.03.23 16:36

prats galvaa

Jaa, mums ir jaapienem ubaga daavanas no bagatajiem rotariesiem, jo vieteejie bagaatnieki speej piebaazt pilnu tikai savu veederu.

pirms 11 gadiem, 2010.03.23 16:56

nu bet

Cerams, ka jusu berni shito visu nelasa, ko gan vini varetu iemacities no saviem vecakiem!!!

pirms 11 gadiem, 2010.03.23 17:28

zzs

Cienītā, izmisusī māte!
Ja uzskatiet, ka ēdiens bērniem tiek pasniegts auksts, ejiet, runājiet, baudiet, pieprasiet, ja te teiktasi no Jūsu mutes atbilst patiesībai.Skumji, ka tos labos darbus, ko Rotarieši dara un visu laiku ir darījuši, nenovērtē un cenšas vienkārši apliet ar sava zemā inelekta dubļiem.

pirms 11 gadiem, 2010.03.23 19:02

zzs

sorry- intelekts, ceru, ka saproti, ko tas nozīmē:))

pirms 11 gadiem, 2010.03.24 20:29

Izglītība