Agnese Jaunmuktāne izcīna sudraba godalgu individuālajā sprinta distancē

Aizvadītajā nedēļas nogalē Limbažos noskaidroti 2019. gada Latvijas čempioni orientēšanās sprinta distancē un sprinta stafetē.

Latvijas čempionāts sprintā šogad pulcēja ap 450 dalībnieku, kuri pirmajā sacensību dienā sacentās Limbažu vecpilsētas ielās, savukārt sprinta stafete veda pa pilsētas teritorijā esošām pļavām un arī purvainām vietām. 

Abās elites grupās šoreiz uz starta nestājās virkne iepriekšējo gadu medaļnieku un Latvijas izlases orientieristu, tostarp arī 2018. gada čempioni Artūrs Pauliņš un Sandra Grosberga. Tas pavēra iespējas citiem dalībniekiem, kuriem vēl līdz šim nebija izdevies izcīnīt medaļas visīsākajā un ātrākajā orientēšanās distancē.

Zelta medaļas liktenis šoreiz izšķīrās starp U. Upīti un J. Tamužu, kuri uz daudziem punktiem izvēlējās dažādus variantus, taču visas distances garumā uzrādīja ļoti līdzīgu laiku.

E. Titomers pēc kļūdas uz 13. kontrolpunktu no M. Slikšjāņa atpalika par aptuveni 20 sekundēm, taču distances otrajā pusē šo starpību lēnām samazināja. Pie 20. punkta, kur M. Slikšjānis pieļāva aptuveni desmit sekunžu kļūdu, abi uzrādīja vienādu laiku. 

Bronzas liktenis izšķīrās ceļā uz 23. kontrolpunktu, kur M. Slikšjānis pieļāva ļoti rupju kļūdu, apskrienot māju pa nepareizo pusi un zaudējot desmit sekundes tieši pirms finiša. Pēc situācijas var spriest ka Matīss pārķēris etapu aizskrienot no 22 KP uz 24 KP tad sapratis kļūdu un devies uz 23 KP. Tas viņam maksāja 10 sekundes un var teikt ka bronzas godalga tika uzdāvināta Endijam Titomeram.

Ceturtā vieta vēl vienam grundzālietim  Artūram Gulbim grupā M21 kur viņš tikai 6 sekundes piekāpās trešās vietas ieguvējam.

Sieviešu Elites grupā Laura Savicka izcīnīja septīto vietu. Tāpat veicas arī viņas tētim Aigaram grupā M55.

Atzīstams starts  Smiltenes BJSS meitenēm grupā W16 kur Agnese Jaunmuktāne izcīnīja 2. vietu un sudraba godalgu. Andai Jaunmuktānei 4.vieta un Tīnai Deinai Kukurītei 9.vieta 23 meiteņu konkurencē.

Vēl lielāka konkurence bija grupā W12, kur startēja 37 meitenes. Šeit Kitijai Abulai 5.vieta, Anetei Stabiņai 16. vieta un Martai Morītei 28. vieta.

Šī vecuma zēniem vēl kuplāks dalībnieku skaits 45.  Veiksmīgākais no mūsējiem izcīnot 19. vietu Emīls Tarass. Nepilnas divas minūtes aiz viņa 26.vietā finišēja Adrians Zaķis.

5. vieta grupā M40 Mārim Stabiņam un 6.vieta grupā M45 Mārtiņam Godiņam.

Jauktajās sprinta stafetēs kur komandā bija jābūt vismaz vienai meitenei startēja trīs Sm BJSS komandas. Divas no tām grupā MW12 , kur jauno  sportistu nesaprašanās ar marķējuma lentu kas nebija novākta estrādes teritorijā pēc iepriekšējā vakara pasākuma laupīja viņiem iespēju pacīnīties par godalgotajām vietām.

Jāuzslavē Kitija Abula , kas pēdējā meiteņu etapā uzrādīja trešo labāko laiku.  24 komandu konkurencē izcīnītas 11. vieta un 15. vieta.

MW16 grupā Sm BJSS komandā startēja tikai meitenes- izcīnot  augsto sesto vietu. Etapu secībā startēja Agnese Jaunmuktāne , Madara Celma un Anda Jaunmuktāne.


Individuālo sacensību rezultāti.

Stafešu rezultāti.

Sports