Aicina izkopt sportošanas prieku, nevis gūt augstus rezultātus

Olimpiskajā sporta centrā Rīgā 6. decembrī pulksten 12.00 notiks noslēguma Latvijas Ģimeņu sporta festivāls. Šos bezmaksas svētkus organizē Latvijas Tautas sporta asociācija sadarbībā ar Izglītības un Zinātnes ministriju.

 

Festivālu atbalsta un aicina tajā piedalīties Pekinas zelta medaļas ieguvējs Māris Štrombergs, sudraba medaļas ieguvējs Ainārs Kovals un bronzas medaļas ieguvējs Viktors Ščerbatihs.

 

Valkas rajona padomes galvenā speciāliste sporta jautājumos Mudīte Gerke aicina visas sportiskās ģimenes piedalīties šajā vērienīgajā saietā.

 

 

"Pasākuma mērķis ir veidot ģimenisku tradīciju kopīgi sportot un aktīvi atpūsties, izkopt sportošanas prieku, kas vērsts uz kopīgu veselīga laika pavadīšanu, nevis profesionāli sportisku rezultātu gūšanu", "Ziemeļlatviju" informē Latvijas Tautas sporta asociācijas ģenerālsekretāre Gaļina Gorbatenkova.

 

Ir ieplānotas komandu fiziskās aktivitātes, tai skaitā ģimenes stafetes un apļa spēles ar skriešanas, lēkšanas un citiem elementiem, kā arī individuālās atrakcijas un veidi - peldēšana un konkursi.

 

 

Stafešu un spēļu distanču garumus un konkrētās disciplīnas netiks atklātas līdz pat 6. decembrim, lai visām ģimenēm, kuras sapulcēsies Olimpiskajā sporta centrā, būtu vienādas iespējas.

 

Ģimenes sadalīs apakšgrupās atkarībā no bērnu vecuma un cilvēku skaita ģimenē, dodot iespēju piedalīties gan tām ģimenēm, kur ir tikai divi cilvēki, protams, ja viens no tiem ir bērns, gan arī ģimenēm ar trim un vairāk bērniem.

 

Izvērtējot dažādo cilvēku skaitu ģimenēs, iepriekš apspriežoties ar tiesnešiem, tās var izvēlēties sev atbilstošāko apakšgrupu, kurā piedalīties.Bērniem vecumā līdz pieciem gadiem būs īpaši sagatavota programma.

 

Vienlaikus ar sporta sacensībām un stafetēm notiks arī vairāki izklaides pasākumi - uzstāsies cirka mākslinieki, muzicēs bērnu ansambļi, kā arī ģimenes varēs saņemt informāciju par veselīgu uzturu un dzīvesveidu. Detalizētāku informāciju par Latvijas Ģimeņu sporta festivālu var lasīt internetā www.sportsvisiem.lv, kā arī rakstot jautājumus uz e-pastu: [email protected] vai zvanot pa tālruni 67226215.

Sports