Aizvadīts “BMX Grand Prix Latvia” trešais posms

Aizvadītās nedēļas nogalē, 16. un 17. jūlijā, Burtnieku novada "SCO Centrs" BMX trasē "Avotos" tika aizvadītas "SCO centrs" trases jubilejas sacensības, kā arī Austrumeiropas prestižākā BMX sacensību seriāla "BMX Grand Prix Latvia" trešais posms. Abu dienu garumā ar lieliskiem panākumiem startēja Smiltenes un Valkas jaunie sportisti.

Divu dienu garumā "SCO Centrs" BMX trase pie sevis bija pulcējusi visus Latvijas vadošos šī sporta veida entuziastus, kā arī dalībniekus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas un Somijas. Kopumā uz starta 18 dažādās vecuma un meistarības grupās izgāja 175 sportisti.

Pirmajā dienā norisinājās "SCO Centrs" jubilejas sacensības, kurās intriģējošākās cīņas norisinājās elites grupā. Priekšbraucienos dominēja Pekinas Olimpisko spēļu pusfinālists Artūrs Matisons, kā arī Eiropas čempionāta kopvērtējuma otrās vietas ieguvējs valmierietis Edžus Treimanis.

Finālbraucienā vadībā izvirzījās Treimanis, kuram sekoja Matisons, tomēr pirmajā virāžā Treimanis izslīdēja, piedzīvojot kritienu un līdzi sev paraujot vēl vairākus sportistus. Šo situāciju vislabāk prata izmantot pērnā gada Pasaules junioru vicečempions Kristers Lejiņš, kurš finišu sasniedza lepnā vientulībā, otrajā vietā atstājot Tomu Skujiņu, bet trešajā Tomu Mankusu.

Labus panākumus sasniedza arī Smiltenes BMX kluba "Silvas Ziķeri" un "Alko Valka" sportisti. M11-14 grupā meitenēm uzvaru izcīnīja "Silvas Ziķeru" kluba braucēja jaunā Eiropas čempione Vineta Pētersone. Z8 grupā zēniem vienu no saviem lielākajiem panākumiem šajā sezonā izcīnīja jaunais "Silvas Ziķeru" sportists Ronalds Kalniņš, kurš izcīnīja augsto otro vietu.

Z11 grupā lielisku sacīksti aizvadīja "Alko Valka" pārstāvis Arnijs Kuratņiks, kurš, uzvarot visos priekšbraucienos, palika nepārspēts arī finālā. Z13 grupā startēja divi "Silvas Ziķeru" sportisti - Kārlis Brikmanis un Renārs Auga. Priekšbraucienos veiksmīgāks bija Brikmanis, kurš izcīnīja trīs uzvaras, kamēr Renārs ieņēma trešo, ceturto un piekto vietu. Finālā Brikmanis ieņēma otro pozīciju, bet Auga piekto.

V17+ grupā startēja divi smiltenieši un viens Valkas braucējs. Kvalifikācijā trīs trešās vietas izcīnīja Leosks. Rakštelis ieņēma divas trešās un vienu piekto pozīciju, bet "Alko Valka" kluba braucējs Emīls Pauders sasniedza vienu ceturto un divas piektās vietas. Finālā veiksmīgākais izrādījās Leosks, kurš ierindojās otrajā vietā. Rakštelis ieņēma trešo, bet Pauders devīto pozīciju.

Otrajā dienā, kad risinājās "BMX Grand Prix Latvia", labus panākumus guva Smiltenes un Valkas BMX sportisti. M11-14 grupā meitenēm atkārtoti uzvaru izcīnīja "Silvas Ziķeru" pārstāve Vineta Pētersone. Kvalifikācijas braucienos jaunā Eiropas čempione izcīnīja trīs uzvaras, un arī finālā nevienu no savām konkurentēm priekšā nepalaida.

Z8 grupā zēniem uz starta izgāja iepriekšējās dienas otrās vietas ieguvējs no "Silvas Ziķeriem" Ronalds Kalniņš. Kvalifikācijas braucienos mazais sportists ieņēma pirmo, otro un piekto vietu, bet finālā šoreiz Ronaldam sestā vieta.

Z10 grupā zēniem startēja divi "Silvas Ziķeru" sportisti - Krists Jānis Dundars un Ralfs Kauliņš. Kvalifikācijas braucienos nedaudz labāk veicās Dundaram, kurš ieņēma vienu sesto un divas septītās vietas, bet Kauliņš trīs reizes bija astotais. Abi sportisti sacentās B finālā. Kopvērtējumā Dundurs ieņēma13., bet Kauliņš 14. vietu. Z11 grupā uz starta izgāja valcēnietis Arnijs Kuratņiks, kuram nopietnu konkurenci solījās izrādīt spēcīgais Krievijas sportists Ņikita Jermakovs.

Priekšbraucienos "Alko Valka" braucējs izcīnīja trīs otrās vietas. Finālbraucienā Kuratņiks trases pirmajā daļā brauca ceturtajā pozīcijā, bet otrajā daļā spēja apsteigt Vecpiebalgas sportistu Niklāvu Babri, finišējot trešajā pozīcijā.

Z12 grupā 13 dalībnieku konkurencē startēja arī divi Smiltenes pārstāvji - Elvis Kristiāns Šmulāns un Lauris Niks Bērziņš. Priekšbraucienos Šmulāns izcīnīja pirmo, otro un trešo pozīciju, bet Bērziņš, kuram šīs bija vienas no pirmajām sacensībām, ieņēma divās sestās un vienu septīto vietu. Finālā Šmulāns no starta izvirzījās vadībā, tomēr pirmajā virāžā piedzīvoja kritienu, atvirzoties uz astoto vietu, tomēr turpinājumā krita vēl trīs sportisti, kā rezultātā smiltenietis finišu sasniedza piektajā pozīcijā.

Tikmēr Lauris Niks Bērziņš ieņēma devīto vietu, uzvarot B finālā. Z 13 grupā no "Silvas Ziķeru" sportistiem startēja Kārlis Brikmanis un Renārs Auga. Kvalifikācijas braucienos Brikmanis ieņēma otrās vietas, bet Auga visas trīs reizes bija ceturtais. Savukārt finālā, veicot lielisku startu, Kārlis izvirzījās pirmajā pozīcijā, ko intriģējošā cīņā ar Vecpiebalgas sportistu Helviju Babri spēja noturēt līdz pat finišam, izcīnot skaistu uzvaru. Bet Renārs finišu sasniedza septītajā pozīcijā.

Ar lielu interesi tika gaidītas sacensības Z16 grupā, kur uz starta izgāja Latvijas čempions un jaunatnes olimpiskais čempions smiltenietis Jānis Ērglis. Priekšbraucienos viņš izcīnīja otro, trešo un ceturto vietu. Neskatoties uz vidējo celiņu finālā, Ērglis, veicot lielisku startu, izvirzījās brauciena vadībā, tomēr visas trases garumā viņam uz papēžiem mina Gustavs Pētersīlis no Rīgas.

Dramatiski notikumi risinājās finiša taisnē, kur tikai pašos pēdējos metros rīdzinieks izrāva uzvaru, tādējādi Ērgli atstājot otrajā pozīcijā. Kā pēc finiša pastāstīja pats sportists, viņš šīs sacensības uztvēra nopietni, jo tas bija viens no pēdējiem sagatavošanās posmiem pirms drīz gaidāmā Pasaules čempionāta Dānijā. Ērglis ar savu startu finālā kopumā bija apmierināts.

Sportists arī sacīja, ka priekšbraucienos galvenais bija paņemt labu startu un nobraukt trasi bez kļūdām, lieki neriskējot. Savukārt finālā jau bija mazliet jāriskē. Nelielu spriedzi deva arī tas, ka uz sacensībām bija atbraucis arī viens no vadošajiem Krievijas Z16 grupas sportistiem Boriss Ponomarjovs.

Par finālbraucienu Ērglis sacīja, ka bijis patīkami pārsteigts par startu, kurā izdevās izvirzīties vadībā. Arī citās sacensībās smiltenietis startā bija pārāks par galveno konkurentu Gustavu Pētersīli, tomēr trases otrajā daļā Pētersīlim izdevās pietuvoties, jo viņš ir ļoti tehnisks braucējs.

Visvairāk bijušā Valkas rajona sportistu tradicionāli bija V17+ grupā. Kvalifikācijā trīs uzvaras izcīnīja "Alko Valka" braucējs Kristaps Ozoliņš. Smiltenietis Kristaps Leosks ieņēma otro, ceturto un septīto vietu. Cits Smiltenes sportists Kristaps Rakštelis ierindojās trešajā, ceturtajā un piektajā pozīcijā, viņa kluba biedrs Rolands Seisums izcīnīja vienu trešo un divas sestās vietas.

Visbeidzot vēl viens "Alko Valka" sportists Emīls Pauders ieņēma vienu sesto un divas septītās vietas. Finālā labākais no mūsējiem bija Rakštelis, kurš izcīnīja ceturto vietu. Ozoliņš ieņēma piekto, Seisums 10., Pauders 11., bet Kristaps Leosks, kurš pēdējā kvalifikācijas braucienā piedzīvoja kritienu, B finālā nestartēja, paliekot 13. vietā.

Kā pēc finiša pastāstīja "Alko Valka" kluba braucējs Kristaps Ozoliņš, viņš šīs sacensības uztvēris kā treniņu Pasaules čempionātam. Finālbraucienā izdevies labs starts, tomēr neliela kļūda pirmajā virāžā liedza braucienā uzvarēt.

Nākamais "BMX Grand Prix Latvia" posms norisināsies 7. augustā Saldū, bet 28. augustā labākie Austrumeiropas BMX sportisti pulcēsies Smiltenes novada Silvas trasē.