“Amatieru kausa 2009” 7. posms bija labvēlīgs jaunajiem dalībniekiem

1. februārī Smiltenes divarpus kilometru garajā supersprinta trasē notika "Smiltenes ziemas kauss 2009" amatieriem ar vieglajām automašīnām septītais sacensību posms. Šis posms no iepriekšējiem atšķīrās ar to, ka nevienā automašīnu klasē godalgotajās vietās neiekļuva dalībnieki no Valkas rajona.

 

Amatieru mačus šoziem iecienījuši daudzi, jo septiņos posmos kopā piedalījušies 98 dalībnieki. Smiltenes supersprinta trasē labprāt savas braukšanas prasmes izmēģina ne vien Valkas rajona autosporta mīļotāji, bet arī tehniskā sporta veida piekritēji no attālākām vietām.

 

Pēdējos divos amatieru maču posmos piedalījās un labi startēja dvīņubrāļi no Inčukalna. "Ledus tā ir stihija. Par šīm sacensībām uzzinājām no drauga Līgatnē. Vispār jau regulāri braucam ziemas autosprintu, jo iegādājāmies gada licenci standarta komisijā. Mēs ar brāli braucam vairāk prieka pēc, to pašu finansiālo apsvērumu dēļ. Bet pieredze uz ledus ir," saka Armands Cīrulnieks.

 

Viņš atzinīgi novērtē trasi. "Trase ir laba, bet pats foršākais, ka diezgan gara," priecājas dalībnieks. Smiltenē patīk arī aizmugures piedziņas klases dalībniekam Kristapam Daģim no Līgatnes. "Par Smiltenes kausa pirmo posmu uzzināju iepriekšējā vakarā. Par to mani informēja draugs, kurš bija atradis informāciju internetā. Tā kā laika apstākļi bija labvēlīgi šāda veida pasākumam, tad nebija divu domu. Jābrauc!" saka jaunietis.

 

Viņam patīk arī tas, ka Vairis Tralla ar komandu ir spējis noorganizēt kvalitatīvu pasākumu, kurā dalības maksa ir neliela. "Izbraukties var krietni vairāk kā citur, un arī trase vienmēr ir sagatavota labā līmenī," stāsta K. Daģis.

 

Kāpēc šoreiz neveicās pašmāju sportistiem? Pilnpiedziņas klases dalībnieks Māris Zālītis teic, ka lielākais krenķis bijis dalītā trešā vieta. "Vienkārši pilnpiedziņas klasē pirmajās trīs vietās tika vīri no vienas kompānijas ar vienu auto. Viņi brauca pa citām trajektorijām nekā Aleksejevs vai Zālītis. Lūk arī rezultāts. Jāgaida nākamais posms, tad jāmēģina kaut kas labot trajektorijas izvēlē," atklāj valcēnietis.

 

Priekšas piedziņas klasē desmit dalībnieku konkurencē:

1. vietā Andis Silamednis ar "Peugeot 306" (Ape), 2. Sergejs Vaido ar "VAZ 2109" (Valmiera).

Aizmugures piedziņas klasē 15 dalībnieku konkurencē labākie: 1. Kristaps Daģis ar "Volvo 940" (Līgatne), 2. Gatis Liepiņš ar "VAZ 2107" (Valmiera), 3. Rūdolfs Šmits ar "VAZ 2103" (Valmiera).

Pilnpiedziņas klasē 11 dalībnieku konkurencē veiksmīgākie: 1. Armands Cīrulnieks ar "Audi 80 Quattro" (Inčukalns), 2. Dainis Balodis ar "Audi 80 Quattro" (Murjāņi) un 3. Ivars Cīrulnieks ar "Audi 80 Quattro" (Inčukalns).

8. sacensību posms norisināsies tikai ziemas apstākļos, kad trasi klās ledus un sniegs un ārā temperatūra būs zem nulle grādiem.

Sports