Amatieru mačos Smiltenē ir vērts piedalīties

Svētdien, 8. februārī Smiltenes supersprinta trasē norisinājās "Amatieru kausa 2009" astotais posms, kurā piedalījās 36 dalībnieki. Autosportisti un amatieri atzīst, ka ir vērts piedalīties mačos, kaut arī ceļš līdz Smiltenei dažam sniedzas vairāk kā simts kilometru garumā.

 

Amatieru maču organizators starta un finiša tiesnesis Vairis Tralla ir gandarīts, ka katrā no astoņiem posmiem nākuši klāt jauni dalībnieki. Vēl jo vairāk, pēc izbraukāšanās divarpus kilometru garajā supersprinta trasē, dalībnieki ar labiem vārdiem par pasākumu neskopojas.

 

Pavisam nejauši uz Smilteni svētdien atbrauca autokrosists Igors Afļitunovs no Kuldīgas un viņa draugs Jānis Krusts no Rīgas. "Braucām skatīties sacensības Brenguļos, bet tur nekas nenotika, tāpēc atlaidām līdz Smiltenei.

 

 

Domāju, ja reiz atbraukuši esam, tad jāpiedalās. Te ir interesanti. Trase tāda indīga un viltīga. Baigi slidens, līdz ar to buferis krīt, spārni šķīst un sanāk iebraukt riepās," saka jaunietis.

 

 

Viņš atzīst, ka uz amatieriem ir vērts atbraukt vēl kādu reizi, tikai tad nopietnāk jāsagatavojas. "Vietējie jau gatavojušies pasākumam un piešāvušies trasei. Bet mūsu mašīnai riepas pilnīgi nekādas. Galīgi nobrauktas vissezonas," stāsta pilnpiedziņas klases dalībnieks.

 

Savu brīvo laiku amatieros nolēma pavadīt arī Armands Krūmiņš no Limbažiem. "Sekoju līdzi sporta sacensībām, tāpēc arī uzzināju par mačiem. Trasē vismaz var uzzināt, kā mašīna uzvedas. Tas noder braucot ikdienā. Gribētos jau biežāk, bet nevaru atļauties, jo laika nepietiek. Vienīgi piedalos "BMW" kluba sacensībās," stāsta limbažnieks.

 

Prieka un azarta pēc "Amatieru kausā" brauc arī policists Jānis Palms. Šī sezona viņam ir pirmā. "Neesmu nekur citur piedalījies. Šeit ir pats sākums. Gribētos turpināt, bet nauda ir tik, cik ir. Pagaidām prasmes nav tādas, lai būtu augšgalā. Drusku ir aprasts ar trasi, zināmi līkumi, kur ņemt iekšmalu vai ārmalu," saka J. Palms.

 

Priekšas piedziņas klasē 16 dalībnieku konkurencē labākie: 1. vietā Andis Vanters (Valmiera), 2. Sergejs Vaido (Valmiera), 3. Jānis Aleksejevs (Smiltene).

Aizmugures piedziņas klasē desmit dalībnieku konkurencē veiksminieki: 1. Juris Rencis (Cēsis), 2. Kristaps Daģis (Līgatne), 3. Gatis Liepiņš (Valmiera).

Pilnpiedziņas klasē desmit dalībnieku konkurencē labākie: 1. J. Aleksejevs, 2. Edgars Tralla (Smiltene) un 3. Raimonds Kalniņš (Variņi).

 

V. Tralla informē, ka uz nākamo posmu visiem dalībniekiem obligāti jāņem līdzi ķivere jeb aizsargcepure. "Ja gadījumā nav, tad izsniegsim uz vietas. Bet citādi trasē nevarēs braukt," viņš piekodina.

Fotoreportāža no "Amatieru kausa" 8. posma aplūkojama portāla sadaļā "Autosports".

Sports