Apkārt Alaukstam slīd kā smērēts

Šis jau daudzus gadus ir populārākais tautas slēpojums LatvijāPēc divu gadu pārtraukuma pateicoties labvēlīgiem sniega un laika apstākļiem norisinājās 20. tradicionālais tautas slēpojums "Apkārt Alaukstam". Tajā piedalījās arī daudz sportistu no Valkas rajona.

 

2009. gada 15 kilometru distancē ātrākais vīrietis bija Ilmārs Bricis ar rezultātu 36:55, bet sievietēm Anete Brice - 44:24.

 

Šajā gadā pasākums uz starta pulcēja 778 dalībniekus. Veiksmīgi finišējušo skaits - 757. Statistika vēsta, ka jaunākie sportisti ir 2001. gadā dzimušie Elīza Vaska un Renārs Birkentāls (Talsi). Cienījamākā vecuma sportists ir Jānis Ozers no Rīgas, kurš dzimis 1928. gadā.

 

Sieviešu konkurencē (S grupa) no Valkas rajona labākā (65. vieta) ir strencēniete Linda Mušperte. No visiem mūsu rajona dalībniekiem vislabāk veicās Aivai Skapānei no Bilskas pagasta. S40 grupā viņai trešā vieta.

 

Vīriešu konkurencē (V grupa) pirmajā simtniekā (99.) spēja iekļūt tikai smiltenietis Dainis Sakalausks. Otrajā simtā ir smiltenieši Leons Peļņa, Jānis Matvejs, Raimonds Peļņa un Egils Butka. Savukārt trešajā simtniekā finišēja blomēnietis Edgars Līcītis un Uldis Velps no Smiltenes. Pavisam distanci beidza 267 slēpotāji.

 

V40 vecuma grupā 11. vieta valcēnietim Andrejam Iļjenko. Viena vieta zemāk Smiltenes sporta dzīves vadītājam Guntaram Marksam. V50 grupā 16. vietā Juris Bērziņš no Blomes, aiz viņa smiltenieši Juris Mednis (47.), Dzintars Briedis (55.) un Aldis Lapiņš (62.). Distanci beidza 85 slēpotāji.

 

"Tas bija foršs pasākums. Šajā slēpojumā piedalos kopš studiju laika, tas ir apmēram pirms 20 gadiem," stāsta G. Markss. Viņš atzīst, ka tagad reti uzkāpjot uz slēpēm, bet šis pasākums ir iemesls to darīt. Protams, gribējies noslēpot labāk, taču spēka ir tik, cik tā nu ir un šoreiz pietrūcis.

 

Kopš bērnu dienām uz slēpojumu pie Alauksta dodas brāļi Peļņas - Raimonds un Leons juniors. Nedēļas nogalē viņi pārradās no darba Rīgā un varēja piedalīties slēpošanas sacensībās. "Slēpoju jau 11. reizi. Šoreiz ļoti labi slīdēja un ne par ko nebija iemesla sūdzēties," priecīgs Leons juniors.

Sports