Apvidus ar padomju laika armijas dzeloņdrāšu un būvju atliekām

Aizvadītajās brīvdienās Valkas rajona orientieristi devās uz vairākām sacensībām, lai cīnītos par godalgām. Diemžēl vairākiem tas gāja secen un viņi neiekļuva labāko desmitniekā.

 

13. septembrī netālu no Saulkrastiem, Bādciemā, notika orientēšanās sacensības klasiskajā distancē "Kāpas kausi". Šīs sacensības vienlaicīgi bija arī Latvijas kausa posms un pēdējās atlases sacensības startiem Latvijas izlasē rudenī.

 

Grundzālietis Māris Stabiņš stāsta, ka sacensību apvidus bija ar tipisku piejūras reljefu un padomju laika armijas dzeloņdrāšu un būvju atliekām.

 

Šajās sacensībās nepiedalījās vairāki Valkas rajona V16 grupas sportisti, jo šajā dienā viņiem bija pienākums piedalīties Latvijas sakopšanas talkā, kā arī palīdzēt saviem vecākiem novākt kartupeļus. "Līdz ar to pēdējā iespēja iekļūt Latvijas izlasē viņiem gāja secen," atklāj M. Stabiņš.

 

Kopā no rajona sacensībās piedalījās desmit orientieristu.Rezultāti: S8 grupā 1. Elīna Skopāne. "Šī viņai bija pirmā uzvara Latvijas mēroga sacensībās. Jāpiebilst, ka Elīna šomēnes uzņemta Valkas rajona BJSS orientēšanās nodaļā, bet līdz šim pirmos soļus šajā sporta veidā viņai ir iemācījusi mamma Aiva Skopāne," piebilst M. Stabiņš.

 

V21B 1. M. Stabiņš, 14. Andis Celinskis. V20 2. Artūrs Pauliņš. Pirmajai vietai 10 kilometru distancē, zaudēja tikai septiņas sekundes. Šoreiz tik labi neveicās Sendijam Kangro V18 grupā 12. un Edgars Spirido V16 21.

 

 

Šoreiz šiem puišiem piejūras reljefa labirinti sagādāja problēmas. Skaitliski vislielākajā grupā V10 27 dalībnieku konkurencē 4. Matīss Slikšjānis un 12. Emīls Ozoliņš. Arī viņi šomēnes uzsāka savas gaitas rajona BJSS orientēšanās nodaļā. V40 5. Jānis Nulle un V65 5. Guntis Upacers.

 

Dienu vēlāk Alūksnē, uz Pilssalas, tilta tika dots starts gadskārtējam skrējienam "Alūksnes rudens". Piecu un 11 kilometru garās sacensību distances virzījās pa šoseju Kolberģa virzienā, bet pēc pusdistances veikšanas orientieristiem bija jāskrien pa to pašu trasi atpakaļ. "No Valkas rajona piedalījās trīs sportisti, un visi kāpa uz goda pjedestāla," priecīgi saka M. Stabiņš.

 

Piecu kilometru distancē 17 gadu un vecāku grupā 2. vietā A. Pauliņš, bet 3. jaunietis no Smiltenes. 11 kilometru distancē 35 - 44 gadu vecu sportistu konkurencē M. Stabiņam 3. vieta.

Sports