Ar zirgu pār šķēršļiem

Zemnieku saimniecībā "Sudmalas" Lodes pagastā notika jāšanas sacensības, kurās piedalījās Valkas pagastā dzīvojošā skolniece Anete Martinsone.

Anete nupat pabeidza Valkas pamatskolas 7. klasi, un viņai šīs bija pirmās oficiālās sacensības mūžā. Tās notika ar 50 centimetru augstiem šķēršļiem. Anete izcīnīja augsto 3. vietu.

Kā "Ziemeļlatvijai" pastāstīja viņas mamma Judīte, meitene ir iemācījusies jāt pašmācības ceļā bez trenera. Viņa jāja ar svešu zirgu Dinastiju, kas pieder zemnieku saimniecībai "Sudmalas". Šis zirgs nav trenēts sporta sacensībām.

Pārējiem sportistiem bija gan treneri, gan savi zirgi, kurus nav viegli nogādāt uz sacensību vietu. Tiesa, sacensības Lodē nebija kupli pārstāvētas, jo vienlaikus jātnieki sacentās arī Salacgrīvā un Saulkrastos.

Anete jāj kopš astoņu gadu vecuma, kad ģimenē nopirka 19 gadus vecu ķēvi Rūtiņu. Meitenes pieredze šajā sporta veidā ir trīs gadi. Rūtiņa ir Latvijas braucamā tipa zirgs, taču Anete to jau pieradinājusi pie lekšanas pār šķēršļiem. Otrs meitenes vaļasprieks ir fotografēšana.

Sports