Arī dubļainā, lietainā janvārī pie kājām var likt distanču slēpes 1

Aiz loga līst, kā Jāņos. Ir janvāra vidus, bet vēl ne reizi šoziem no debesīm nav kritis tik daudz sniegpārslu, lai varētu slēpot.Te gan jāteic, - kā nu kurš. "Ziemeļlatvija" piektdien vakarpusē Smiltenē nejauši sastapa Dudeļu ģimeni slēpotāju tērpos, un sarunā atklājās, - viņi ar distanču slēpēm kārtīgi izslēpojas vismaz reizi nedēļā jau no decembra.

Lai to izdarītu, jāsēžas automašīnā un jābrauc uz kaimiņvalsts Igaunijas "ziemas galvaspilsētu" Otepi. Tur atrodas Tehvandi distanču slēpošanas centrs - dažāda garuma un grūtības slēpošanas trases, kuras arī tik maigā ziemā, kā šī, klāj sniegs. Par to parūpējušies igauņi, iedarbinot savus sniega lielgabalus.Mērot aptuveni 100 kilometrus garo ceļu no Smiltenes līdz Otepei, lai nedēļas nogalē slēpotu, ir pilnīgi pieņemami cilvēkiem, kuriem pietrūkst sniega un sala. Viņiem sevi pieskaita arī Gunta Dudele. Citus Smiltenes puses slēpotājus viņa Otepē nav redzējusi. No paziņām manīti vien valcēnieši Aivars Grinbergs un Agris Knope, kuri igauņu trasēs slēpo jau no oktobra nogales. Vēl sastapti valmierieši un madonieši. "Satiekoties varam pasveicināt tautiešus ārzemēs," smaida Gunta. Dudeļu gimene uz Otepi brauc nedēļas nogalē, reizēm arī darbdienu vakaros. Sestdienās un svētdienās Tehvandi slēpošanas centrā bieži notiek sacensības, tāpēc drošāk izvēlēties laiku, kad trases atvērtas visiem slēpošanas faniem (par to var uzzināt, ieskatoties internetā slēpošanas centra mājas lapā). Diennakts tumšais laiks nav šķērslis, jo trases ir izgaismotas. Slēpes labāk ņemt līdzi savas, lai neiekristu uz varbūtēju inventāra nomas nepieejamību. Toties slēpot ikviens var bez maksas. Igauņi par šo prieku samaksu neprasa. "Sajūtas ir ļoti labas," emocijās dalās Gunta. "Kad šo piektdien braucām mājup no Otepes, Valkā lija, bet mēs pirms tam bijām īstā ziemā, slēpojām baltās trasēs." Ar sarūgtinājumu viņa atzīst, ka slēpošanas sezona Latvijā sarūk ar katru gadu. Taču joprojām cer, ka arī šis februāris atnāks ar sniegu un salu, jo distanču slēpošana ir mīļākais sporta veids. Pie Dudeļu mājām Launkalnes pagastā, Būdas kalnā, ir pašu ierīkota slēpošanas trase. Tur, Vidzemes augstienes ziemeļu nostūrī, sniega ir vairāk, nekā citviet. Pirmo reizi šajā sezonā Gunta uz slēpēm uzkāpa novembra vidū. Diemžēl 23. decembrī kāds ar kvadraciklu vai mopēdu trasi izbraukāja, iznīcinot trauslo sniega segu. Tāpēc tagad trasē varēs doties tikai tad, ja sniega sega būs biezāka par pieciem centimetriem.

Komentāri 1

Māris

Tiešām žēl ka Latvijā ziemas prieku baudīšana paliek eksotiskais sporta veids. Šoziem slēpojis esmu vienu reizi.Uz Valsts svētkiem Alūksnē Mežinieku trasē bija kārtīgs sniegs. Noslēpoju 15km. Ja tā turpināsies būs jābrauc uz Igauniju.

pirms 13 gadiem, 2008.01.21 16:58

Sports